Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez O. Andrzeja Muchę, Pallotyna pracującego aktualnie w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem będą trwały do środy włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o g. 7.00, 16.00 lub 18.00. Natomiast w te same dni zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na g. 9.30, a dzieci z przedszkola i szkół podstawowych na g. 11.00. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich we wtorek o g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziana jest również nauka stanowa dla małżeństw w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00. W poniedziałek i we wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św. W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie parafialnej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i zapraszamy do uczestnictwa.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł o zapowiadanym strajku nauczycieli w Polsce oraz o wojnie o ochronę życia najbardziej bezbronnych istot – poczętych dzieci. Do aktualnego numeru „Opiekuna” dołączone są również cegiełki na dożywienie głodnych dzieci w Afryce. Zachęcamy do nabywania!
Pragniemy poinformować, że już w najbliższe wakacje planujemy rozpoczęcie kolejnych prac remontowo budowlanych przy naszej świątyni. Przewidywane prace to najpierw odwodnienie terenu wokół kościoła parafialnego w celu odprowadzenie wód deszczowych z połaci dachowej kościoła i przyległego terenu przykościelnego łącznie z włączeniem się do zewnętrznej sieci miejskiej. Następnie po wykonaniu wspomnianej inwestycji inna firma budowlana dokona rozbiórki wykonanego z kostki granitowej - zdeformowanego traktu procesyjnego, który się znajduje przed i wokół naszego kościoła. Potem, po przygotowaniu odpowiedniego podłoża, wspomniana firma dokona odtworzenia, wyrównania i upiększenia rozebranej nawierzchni traktu procesyjnego na bazie wcześniej zdjętej kostki ubogaconej dodatkowymi elementami.

Dlatego dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz wspomnianych remontowych przy naszym kościele. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź I-piątkowa zacznie się o g. 16.30. O g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej, a po nim Msza św.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowe osoby chore do takich odwiedzin.

W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na kwiecień: „Za naszą Ojczyznę”.

W niedziele o g. 17.00 będzie, jak co tydzień, nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Zapraszamy!

Na stolikach pod chórem są położone papierowe skarbonki. Zachęcamy do wzięcia ze sobą tych wielkopostnych skarbonek miłosierdzia, w które – jak co roku – składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te prosimy przynieść na liturgię w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek.