Podziękowania!

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie tegorocznych świąt wielkanocnych.

- Księżom wikariuszom za posługę konfesjonału i czynny udział w Triduum Paschalnym.

– Księdzu Łukaszowi za ustrojenie wraz z młodzieżą „Grobu Pańskiego”.

-Księdzu Mariuszowi za opiekę nad ministrantami.

- Siostrom „Obliczankom” za modlitwę i zaangażowanie w liturgię.

- Panu Organiście za uroczystą „oprawę muzyczną” w czasie Triduum Paschalnego. - - Panu Kościelnemu za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego. - - - ------ Naszym klerykom: Markowi i Jakubowi za prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i stałą asystę liturgiczną w czasie Triduum Paschalnego. -Ministrantom naszej parafii za służbę liturgiczną i adorowanie Pana Jezusa w Wielką Sobotę. - Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie i owocnie święta wielkanocne. Wszystkim serdecznie dziękujemy i „Bóg zapłać”!

Dziś rozprowadzamy nowy świąteczny numer „Opiekuna” i książkę: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach dziś (niedziela Zmartwychwstania), jutro i w przyszłą niedzielę o g. 10.30 będziemy nadal na żywo przez Internet transmitować nabożeństwa i liturgie z naszego kościoła w Błaszkach. Zapraszamy do korzystania z tych transmisji!

Jutro (poniedziałek), drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

Z uwagi na panującą w naszym kraju epidemię zarówno dziś, jutro jak i w przyszłą niedzielę o g. 15.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza św. błagalna. Natomiast każdego dnia bieżącego tygodnia, po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem nadal będzie odmawiana modlitwa Różańcowa z suplikacjami w int. ustania epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Zapraszamy!

W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

Od Wielkiego Piątku do przyszłej niedzieli przeżywamy w Kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia o szybkie ustanie pandemii w Polsce, o zdrowie dla chorych, o Boże błogosławieństwo i siły dla wszystkich, którzy się opiekują chorymi i starszymi oraz za rządzących aby w tym trudnym czasie podejmowali mądre i odpowiedzialne decyzje służące prawdziwemu dobru Polaków! Zapraszamy!

Informujemy, że z powodu panującej powszechnie pandemii koronawirusa zaplanowana już wcześniej przez naszą parafię pielgrzymka autokarowa do Medziugorje, z przyczyn od nas niezależnych, nie dojdzie w tym roku do skutku. Pielgrzymkę tę planujemy zrealizować na wiosnę przyszłego roku w terminie od 25.04 – 3.05.2021 r. Przepraszamy i prosimy wszystkich o zrozumienie.

Wszystkim naszym parafianom życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa oraz dobrego zdrowia. Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Zachęcamy też naszych parafian do przyjmowania Chrystusa Eucharystycznego w komunii duchowej, do solidarności z potrzebującymi oraz do korzystania z różnych treści duchowych w mediach. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Świąt i Oktawy Wielkanocnej.