Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o małżeństwie z niekatolikiem lub ateistą; o życiu i kontaktach katolików z Żydami w Izraelu, oraz o wpływie piękna i estetycznego otoczenia na nasze życie. Nadal też rozprowadzamy książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz remontu parkanu kościelnego . Bóg zapłać za złożone ofiary!

Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Z racji obostrzeń sanitarnych prosimy nadal aby w czasie najbliższej „kolędy” (podobnie jak rok temu) nie przygotowywać księżom żadnego poczęstunku (np. obiadu, kawy czy ciasta). Jeżeli ktoś nie będzie chciał kolędowania tradycyjnego wewnątrz swoich budynków mieszkalnych to można przygotować stolik z obrusem i wodą święconą w przedsionku swojego domu. Nie będzie też powitań i pożegnań z kapłanem przez podawanie sobie rąk. Przypominamy też, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont parkanu kościelnego, którego rozpoczęcie planujemy już w marcu br. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel.

A teraz program kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00 Borysławice - całe Osiedle (2 ks. – jeden ks. od Stanisława Kuśmierczaka czyli od str. Błaszek, a drugi od Andrzeja Zakrzewskiego czyli od str. Gzikowa

Wtorek od g. 9.00 – Borysławice Wieś (2 ks. - jeden ks. od Wojciecha Makowskiego czyli str. Brzozowca, a drugi od Stanisława Jakubczaka czyli od str. Wójcic)

Środa od g. 15.00 - ul. Sieradzka po str. Apteki (2 ks. z dwóch stron)

Czwartek od g. 15.00 ul. Sieradzka po str. Przychodni (1 ks.) oraz „Stare Miasto”, „Błaszkowianka” i ul. Kościelna (1 ks.)

Piątek od g. 15.00 Pl. Sulwińskiego (2 ks. – jeden ks. od str. kościoła, a drugi od str. „Starego Miasta”

Sobota od g. 9.00 – Wójcice (2 ks. z dwóch stron)

Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy też, że aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z pandemią oraz trwającą sytuacją kryzysową na naszej wschodniej granicy.