Tydzień temu Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz remontu parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 1200 zł. Na dzień 5 lutego 2022 r. na rzecz wybudowania nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach dysponujemy kwotą 75.960 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy bardzo zdroworozsądkową rozmowę z pulmonologiem z Łodzi - prof. Piotrem Kuna na temat Covid i związanymi z nim problemami oraz artykuł na temat świąt nakazanych, (obowiązkowych) i świąt nieobowiązkowych, czyli o tym kiedy niepójście do kościoła jest grzechem, a kiedy zaledwie brakiem gorliwości. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda” w naszej parafii. Z racji obostrzeń sanitarnych prosimy nadal aby w czasie najbliższej „kolędy” nie przygotowywać księżom żadnego poczęstunku (np. obiadu, kawy czy ciasta). Jeżeli ktoś nie będzie chciał kolędowania tradycyjnego wewnątrz swoich budynków mieszkalnych to można przygotować z obrusem i wodą święconą w przedsionku swojego domu. Nie będzie też powitań i pożegnań z kapłanem przez podawanie sobie rąk. Przypominamy też, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont parkanu kościelnego, którego rozpoczęcie planujemy już w marcu br. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. O wysokości tych ofiar poinformujemy w przyszłą niedzielę.

A teraz program kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.00 Kociołki (1 ks.) Wtorek od g. 9.00 – Chrzanowice na tzw. „Górce” (1 ks.) oraz Wilczkowice i Chrzanowice (1ks.)

Z racji „kolędy”, do najbliższego wtorku włącznie, kancelaria parafialna będzie czynna codziennie rano, w godz. 8.00-8.30, a potem już według stałego całorocznego porządku.

W środę będziemy przeżywać w naszym kościele parafialnym „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę Różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

W piątek - 11 lutego będziemy obchodzić XXX Światowy Dzień Chorego. Dlatego w piątek o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. szczególnie chorych naszych parafian, ich opiekunów oraz pracowników służby zdrowia. Będziemy się modlić w int. tych osób, a chorzy podczas tej Mszy św. będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Ten sakrament powinno się przyjmować w stanie łaski uświęcającej, czyli ci którzy pragną go przyjąć powinni wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty.

W najbliższą sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

Kilka dni temu -2 lutego - przeżywaliśmy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji w dzisiejszą niedzielę po Mszach św., jak co roku, będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary! Z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego składamy najlepsze życzenia również naszym Siostrom „Obliczankom” dziękując Drogim Siostrom za ich obecność i cenną posługę w naszej parafii, a zwłaszcza za dar modlitwy. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla naszych Sióstr oraz o nowe powołania do ich Zgromadzenia.

W przyszłą niedzielę, o g. 10.30, będziemy sprawować Mszę św. w int. sołtysów i osób podwożących księży po kolędzie. Zapraszamy!

Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z pandemią oraz trwającą sytuacją kryzysową na naszej wschodniej granicy.