1.         Na Ukrainie trwa wojna. Modlimy się codziennie o pokój dla tego kraju. Zarówno w Środę Popielcową jak i w I Niedzielę Wielkiego Postu przeprowadzaliśmy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. W sumie zebraliśmy na ten cel 14.000 zł.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zebrane pieniądze zostały w całości przekazane na konto „Caitas Diecezji Kaliskiej”. Zachęcamy do kontynuowania zbiórek rzeczy potrzebnych dla migrantów oraz przekazywanie ich do ośrodka w Domaniewie lub do siedziby GMOPS-u w Błaszkach. Informujemy, że osoby z Ukrainy mające pod opieką dzieci, w czasie poszukiwania pracy, mogą skorzystać z pomocy w Domu Opieki Caritas w Kaliszu (ul. Stawiszyńska 20), gdzie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 działa świetlica dla dzieci.

2.         Dziś II Niedziela W. Postu, -„Ad Gentes” czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dlatego dziś po Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel. Więcej na ten temat na plakacie w gablocie parafialnej.

3.            Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy wszystkie dzieci I-komunijne z rodzicami. Po spotkaniu – w salce par. będzie można odebrać alby pierwszokomunijne dla dzieci !

4.           Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Polecamy w nim artykuły o jubileuszu 30-lecia istnienia naszej diecezji, o skutecznej walce z lenistwem i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

5.           Uspokaja się sytuacja pandemiczna w kraju i można się już coraz bezpieczniej spotykać w większych grupach, dlatego pragniemy reaktywować chórek dziecięco-młodzieżowy w naszej parafii. Osoby chętne do śpiewania i grania w zespole zapraszamy na pierwszą próbę w najbliższy wtorek, o g. 17.00 w salce przy domu Sióstr „Obliczanek”. Zapraszamy dzieci oraz młodzież do wspólnego śpiewania na Chwałę Bożą. Więcej informacji u Sióstr „Obliczanek” lub u Eryka Sibińskiego.

6.           W czwartek – 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez cały dzień będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość i wdzięczność, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Prosimy, aby od g. 7.30 do 12.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 12.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od g. 15.00 do g. 18.00 mieszkańcy Błaszek. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Szczegółowy program znajduje się w gablocie parafialnej. W czwartek też,  jak zwykle o g. 19.00, zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

7.           Od października 2021 r. do października 2023 r. trwa w Kościele Synod Biskupów, który ma być czasem wsłuchiwania się w to, co Duch mówi do Kościołów. Członków parafialnego zespołu synodalnego zapraszamy na II spotkanie Synodalne w najbliższy piątek o g. 18.30 na Salę parafialną.

8.           W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, głównego patrona naszej Diecezji. Będziemy oddawać cześć św. Józefowi, prosząc Go w modlitwie o opiekę i o wstawiennictwo. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i  18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.           Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w najbliższą sobotę na swoje kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

10.        W Wielkim Poście, jak co roku, są w naszej świątyni par. nabożeństwa pasyjne. W piątki  o g. 17.00 jest  „Droga Krzyżowa” i po niej Msza św., a  w niedziele o g. 17.00  „Gorzkie Żale” i po nich Msza św.

11.        Za dwa tygodnie, w sobotę – 26 marca wieczorem o g. 18.00, planujemy rozpoczęcie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. Prosimy już wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.

12.        Nadal zachęcamy wszystkich do nieustannej modlitwy o ustanie wojny i pokój na Ukrainie !!!