1. Wczoraj (sobota) - 1 października Mszą św. o g. 18.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Parafialne, które będą prowadzić Misjonarze Świętej Rodziny. Misje te będą trwać do                                9 października włącznie. Bardzo prosimy, aby wszyscy parafianie tak zaplanowali sobie czas, aby                    w tym tygodniu każdego dnia uczestniczyć w spotkaniach misyjnych.  Prosimy o to również dzieci                              i młodzież. Nie będzie bowiem już w tym roku rekolekcji adwentowych.  Z racji Misji zmieni się                        w tym tygodniu porządek odprawiania Mszy św. w dni powszednie. Nie będzie bowiem w tym tygodniu Mszy św. o g. 7.00 ani o g. 18.00. Natomiast każdego dnia w czasie Misji Msze św. będą                    o g. 9.00,  00 i 19.00. Dodatkowo też każdego dnia o g. 16.00 będzie nabożeństwo Misyjne. Spowiedź Misyjna z udziałem księży z dekanatu będzie w środę, w godz.: 8.30-9.30,  16.30-17.30,  18.30-19.30.  Ofiary jakie wierni złoża na tacę w czwartek i w przyszłą niedzielę będą przeznaczone dla O.O. Misjonarzy, jako wynagrodzenie za trud prowadzenia Misji w naszej Parafii.            Zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi Misyjnej. Wszystkich wiernych                                  z naszej parafii prosimy nie tylko o codzienne uczestnictwo w spotkaniach misyjnych, ale również                     o modlitwę, post, ofiarowanie cierpień i różnych dobrych uczynków w intencji dobrego i owocnego przeżycia tegorocznych Misji w naszej Parafii.  Szczegółowy program Misji jest umieszczony                           w gablocie parafialnej oraz na internetowej stronie parafialnej. Prosimy się z nim zapoznać.

1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji parkanu kościelnego.  Zebrano 1.873 zł. W sumie na dzień 1 października br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 319.326 zł. W przeciągu dwóch najbliższych tygodni powinny już zostać zakończone prace remontowo budowlane związane z frontową częścią parkanu, który zostanie pomalowany na taki sam kolor jak kościół. Wtedy też poinformujemy o kosztach wykonania tej inwestycji i o planach związanych                    z renowacją pozostałej części parkanu. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich  o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

1. W związku ze wspomnianymi wyżej inwestycją w ostatnim czasie wykonywane były różne prace remontowe, porządkowe itp. Za pomoc w tych pracach przykościelnych dziękujemy bardzo panom: Janowi Bratuszewskiemu z Żelisławia, Przemysławowi Stępniowi z Brzezin, Arkadiuszowi Ciomkowi z Brzozowca oraz Krzysztofowi Kołodziejczykowi z Chrzanowic. Serdeczne Bóg zapłać!

1. Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, w którym polecamy artykuł                          o świętych zakochanych w Różańcu św. i o naszej pieszej pielgrzymce z Błaszek do Charłupi Małej.

1. Rozpoczął się już miesiąc różańcowy. W tym tygodniu dzieci zapraszamy codziennie na misyjną modlitwę różańcową o g. 16.00.

1. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Kto by z ważnych powodów nie mógł się wyspowiadać w środę to będzie jeszcze możliwość spowiedzi w piątek.

1. Przyszła Niedziela w Polsce będzie obchodzona jako Niedziela św. Franciszka, pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia.”, zachęcając do kultywowania wielkodusznego umiarkowania  i prostoty, oznaczających “uczenie się dawania, a nie po prostu rezygnowania” (Laudato si’ 9) - by odkrywać radość z dzielenia się i obdarowywania w myśl słów Jezusa, że “więcej szczęścia jest                            w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20, 35).

Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy kancelarii parafialnej. Bardzo też prosimy aby gruz po starych pomnikach  uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.