Ogłoszenia duszpasterskie XXV N. Zwykłej –  20.09.09

Dziś  o g. 18.00 kolejna katecheza przyspieszona dla przygotowujących się  do sakramentu małżeństwa..

Osoby, które ostatnio w czerwcu br. odbierały dary Caritas w naszej parafii, a nie odebrały jeszcze produktów spożywczych Caritas w ubiegłym tygodniu proszone są o zgłoszenie się po te produkty w środę w g. 10.00-12.00

W środę o g. 19.30 rozpocznie się  w naszym kościele a później na plebani jesienne spotkanie dekanalne wszystkich kapłanów naszego dekanatu. Natomiast w przyszłą środę – za tydzień, o g. 19.00 będzie kolejne spotkanie Rady Parafialnej naszej parafii. Już teraz zapraszam na to spotkanie wszystkich radnych parafialnych.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam na g. 19.00 na Adorację  Jezusa Eucharystycznego. Adoracja ta będzie trwała teraz tylko pół godziny, a po niej będzie pierwsze w naszej parafii spotkanie neokatechumenalne z ludźmi z różnych stron Polski. Zapraszam więc w czwartek wieczorem na to spotkanie jak największą ilość chętnych z naszej parafii i z całego dekanatu, zainteresowanych tą nową formą formacji chrześcijańskiej, którą już od dawna chcemy rozpocząć w naszej parafii.

W przyszłym roku będziemy przeżywać  w naszej parafii Bierzmowanie (dokładny termin będzie znany dopiero po nowym roku). Do Bierzmowania będą mogli przystąpić uczniowie klas II i III Gimnazjum oraz starsi, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Gimnazjaliści będą na razie przygotowywać się do tego sakramentu w ramach katechezy szkolnej, a młodzież ponadgimnazjalna będzie mieć te przygotowania w kościele parafialnym. I tę młodzież ponadgimnazjalną, która chce w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania prosimy na pierwsze spotkanie do naszego kościoła w najbliższy piątek o g. 19.00. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma indeksy uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej i w innych nabożeństwach i z tymi indeksami będzie przychodzić w każdą niedzielę po Mszy św. do zakrystii, aby otrzymać podpis obecności. Uprzywilejowaną Mszą św. dla kandydatów do bierzmowania będzie Msza św. o g. 10.30. Dlatego już w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę o g. 10.30, a jeżeli komuś nie pasuje to można przyjść też na inną Mszę, po której też kandydaci będą otrzymywać podpisy.

Ci, którzy są jeszcze zainteresowani wycinką drzew na naszym parafialnym cmentarzu, niech się zgłoszą do kancelarii jeszcze w tym tygodniu. Ci zaś, którzy już wcześniej złożyli w kancelarii podanie o wycinkę drzew cmentarnych niech też zgłoszą się do kancelarii w tym tygodniu, gdyż są już decyzje władzy gminnej w tej sprawie.

W przyszłą niedzielę, uroczystą Mszą św. o g. 16.00 w Bazylice św. Józefa w Kaliszu rozpocznie się Międzynarodowy Kongres Józefologiczny. Zakończenie Kongresu nastąpi też w Bazylice św. Józefa w niedzielę 4 października o g. 11.00 (Msza koncelebrowana). W naszej parafii przygotowujemy się do tego wydarzenia już od odpustu św. Anny, na którym kazania odpustowe głosił ks. Andrzej Latoń – prezes Ogólnopolskiego Studium Józefologicznego. W środy zaś i w piątki podczas wieczornej Mszy św. zbiorowej przeżywamy modlitewną Nowennę 9 tygodni przed Kongresem połączoną z rozważaniami józefologicznymi. Natomiast w środę, 30 września nasza parafia jest zaproszona do Kalisza by czynnie uczestniczyć w Kongresie. Zachęcam wszystkich do gorliwej modlitwy w intencji dobrych owoców Kongresu dla całej naszej Diecezji.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii (wywóz śmieci z cmentarza i spłata kosztów remontu plebani). Taca ta wyniosła 3.160 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Jest w tym numerze min. pełny tekst homilii ks. Biskupa Napierały z uroczystości Koronacji obrazu Matki Bożej w Kotłowiwe oraz szczegółowy program X Międzynarodowego Kongresu Józefologicznego w Kaliszu. Zachęcamy do nabywania i czytania. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”.

Msze św. zbiorowe

Środa 23.09

Za ++ Kazimierza Chudzika, Walentynę Łyszczarz, Mieczysława Makowskiego, Władysława Winiarka, Czesława Marczaka, O zdr. i szczęśliwe rozwiązanie dla Ani, w pewnej sprawie rodzinnej,

Piątek 25.09

Za ++ Kazimierza Chudzika, Walentynę Łyszczarz, Mieczysława Makowskiego, Czesława Marczaka,

Zapowiedzi przedślubne

1.Bartosz Płuciennik, kaw. zam. Błaszki, ul. Pułaskiego 1/5 i Monika Luterek, panna, zam. Błaszki, ul. Przemysłowa 9/1 – zap. II.

2.Krzysztof Nychowski, kaw. zam. Błaszki, Sulwińskiego 5a/2 i Iwona Przybylak, panna, zam. Błaszki, ul. Sulwińskiego 24 – zap. II.

3.Rafał Jura, kaw. zam. Sudoły, par. Wągłczew i Marcela Dziubińska, panna, zam. Błaszki, ul. Sulwińskiego 4/1 – zap. I.

4.Adam Polowczyk, kaw. zam. Błaszki, ul. Przemysłowa 4/42 i Agnieszka Nowicka, panna, zam. Rogal 16, par. Koźminek – zap. I.

5.Tomasz Trzeciak, kaw. zam. Kalinowa, par. Kalinowa i Krystyna Zakrzewska, panna, zam. Kokoszki, par. Błaszki – zap. I.

6.Michał Harendarz, kaw. zam. Błaszki, ul. Przemysłowa 4/40 i Anna Podgórska, panna, zam. Bełchatów, par. NMP Matki Kościoła – zap. I.