1. Dziś na Mszy św. o g. 12.00 nasi harcerze przekażą naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Nasz lampion z betlejemskim światłem pokoju będzie stał przed ołtarzem do 24 grudnia br. Osoby pragnące wziąć ze sobą to światło pokoju i dzielić się nim z innymi mogą przyjść do piątku włącznie ze swoją świecą, zapalić ją od naszego betlejemskiego światła pokoju i krzewić dalej ideę braterstwa i pokoju.

1. Dziś rozprowadzamy paczuszki z siankiem na stół wigilijny przygotowane przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i chórku dziecięco-młodzieżowego. Ofiara jest dobrowolna. Zachęcamy do nabywania.

1. Dziś rozprowadzamy nowy świąteczny numer „Opiekuna”, z dodatkiem w postaci śpiewnika z kolędami, by razem z rodziną śpiewem chwalić Pana. Nadal też są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. i modlitewniki z modlitwami o pokój też w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabywania.

1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Roraty w tym tygodniu będą codziennie – do piątku włącznie - na Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

1. W tym roku, z racji niedawnych Misji parafialnych, nie będzie w naszej parafii rekolekcji adwentowych. Natomiast spowiedź adwentowa, z udziałem księży z naszego dekanatu będzie we wtorek – 20 grudnia. Godziny posługi sakramentalnej w konfesjonałach będą następujące: rano od 9.00 – 10.00, a wieczorem od 16.00-17.00, 17.30-18.30 i 19.00-20.00. Do spowiedzi tej zachęcamy wszystkich, a szczególnie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy i prosimy też o modlitwę w int. dobrego przygotowania się wszystkich naszych parafian do Świąt Bożego Narodzenia.

1. We wtorek też, o g. 20.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe w Sali parafialnej wszystkich naszych Radnych Parafialnych.

1. W środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym i „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. O g. 18.00 będzie Msza św., a po niej w Sali parafialnej spotkanie opłatkowe dla tych wspólnot. Zapraszamy.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

1. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. Nocna Msza Bożonarodzeniowa zwana „Pasterką” będzie – tradycyjnie - o g. 24.00. W dwa dni świąteczne (niedziele i poniedziałek) porządek Mszy św. będzie taki sam jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy! W przyszłą niedzielę podamy porządek tegorocznego kolędowania.

1. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc, po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz remontu pozostałej części parkanu kościelnego. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość oraz dalsze wsparcie naszej parafialnej inwestycji.

1. Przypominamy, że uczniowie klas VII i klas VIII, mieszkający na terenie naszej Parafii, którzy chcieliby za półtora roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wraz z rodzicami podpisać go i do końca tego miesiąca oddać swoim katechetom lub księżom. Wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziców i chrzestnych kandydatów do bierzmowania prosimy o modlitwę w ich intencji.

1. Nadal prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i upragnionego pokoju w Ukrainie.