1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili po wszystkich Mszach św. zbiórkę do puszek na rzecz remontu pozostałej części naszego parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 1.316 zł. W sumie na dzień 31 grudnia 2022 r. na rzecz wspomnianej inwestycji dysponujemy kwotą 56.389 zł. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi o tym co zrobić aby w nowym roku zmiany na lepsze nam się udały. Nadal też są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. i modlitewniki z modlitwami o pokój też w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy do nabywania.

1. W piątek – 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu podczas wszystkich Mszy św. święcimy kadzidło, kredę i wodę, a po poświęceniu będą też do nabycia paczuszki z kredą, kadzidłem i węgielkiem, wykonane przez dzieci z ERM-u – ofiara dobrowolna. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać! W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi podczas Mszy św. Zapraszamy i zachęcamy! 6 stycznia po Mszy św. o g. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej scholi parafialnej. Więcej na plakacie w gablocie par. Zapraszamy!

1. W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Chrztu Pańskiego, która zakończy w Kościele liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.

1. Przypominamy, że uczniowie klas VII i VIII, mieszkający na terenie naszej Parafii, którzy chcą za półtora roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wraz z rodzicami podpisać go i oddać swoim katechetom lub księżom. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił to prosimy to zrobić w najbliższym czasie. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji kandydatów do bierzmowania.

1. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku - z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont pozostałej części parkanu kościelnego, który planujemy wykonać wiosną tego roku. Dziękując więc ofiarodawcom prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększą świątynię i jej otoczenie oraz dodadzą nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.00 Brończyn (2 ks.)

Wtorek od g. 15.00 – ul. Przemysłowa - Blok nr. „4” (2 ks.)

Środa od g. 15.00 - ul. Sportowa: blok nr „1” (1 ks.) oraz blok nr „2” i domki prywatne (1 ks.)

Czwartek od g. 15.00 - ul. Przemysłowa: blok nr „2” (1 ks.) i blok nr „3” (1 ks.) Sobota od g. 9.00 Kwasków (2 ks.)

1. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

1. Na koniec z racji zakończenia roku kalendarzowego podajemy roczne statystyki parafialne w parafii św. Anny w Błaszkach za 2022 r.: Chrztów – 40, I komunia św. – 59, Ślubów – 21, Pogrzebów – 78.

1. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy Szczęśliwego Nowego Roku !