1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez ks. Andrzeja Lemiesza - Jezuitę będą trwały do środy włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek  i w środę  o g. 8.00, 16.00 lub 18.00.  Natomiast w te same dni zapraszamy młodzież szkół średnich oraz VII i VIII klas Szkół Podstawowych na g. 9.30, a dzieci   z przedszkola  i szkół podstawowych do kl. VI włącznie - na g. 11.00.  Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich w środę o g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziana jest  również  nauka stanowa - dla rodziców w poniedziałek  po Mszy św. o g. 18.00, oraz dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o g. 18.00. We wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św.  W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji  jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie parafialnej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i zapraszamy do uczestnictwa.

2. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą – jak co miesiąc – zbiórkę pieniężną na rzecz remontu dalszej części parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i ofiarność.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  Zachęcamy do nabywania  i czytania.

4. W czwartek,  jak zwykle o g. 19.00, zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

5. Przypominamy, że w Wielkim Poście w naszej świątyni parafialnej są nabożeństwa pasyjne. W piątki o g. 17.00 są nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”  w tym roku są w niedziele o g. 12.00 i po nich Msza św.  Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

6. Tradycyjnie co roku do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pielgrzymują polskie kobiety. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w sobotę 1 kwietnia. Pielgrzymka rozpocznie się o g. 11.00, a zakończy się koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o g. 12.00. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym czuwaniu również Kobiety z naszej parafii.

7. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowych chorych.

8. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca o g. 18.00 będzie – jak co miesiąc - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej połączone z Mszą św. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich członków Wspólnot Różańcowych naszej parafii, przypominając również, że wtedy jest także comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych.  Modlitewna intencja różańcowa na kwiecień: o pokój na Ukrainie i na całym świecie.

9. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże abyśmy mogli lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W niedzielę palmową, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni palemki, które zostaną poświęcone, a na Mszy o g. 12.00 będzie procesja  z palmami. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i Scholki parafialnej przygotowują palemki na Niedzielę Palmową. Dlatego  w przyszłą niedzielę na placu kościelnym przed każdą Mszą św. będzie można te palemki nabywać za dobrowolną ofiarą. Zachęcamy.

10. Ostatnie tygodnie przyniosły wielkie zamieszanie wokół osoby św. Jana Pawła II. Programy i publikacje dziennikarskie związane z oszczerczym atakiem na naszego Wielkiego Rodaka otwarły dyskusję ale  i reakcję wiernych, którzy nie mają wątpliwości co do Świętości Papieża Polaka i Jego nieocenionej roli jaką odegrał w historii Polski i Kościoła powszechnego. W sercach większości Polaków jest potrzeba także zewnętrznego wyrażenia szacunku dla osoby św. Jana Pawła II i wdzięczności za jego życie, nauczanie i całe dziedzictwo, które nam pozostawił.  Niedziela Palmowa przypadająca w tym roku 2 kwietnia, czyli w kolejną rocznicę śmierci papieża, na pewno może być odpowiednim do tego dniem. Dlatego w przyszłą niedzielę o g. 15.00, przy pomniku św. Jana Pawła II, przed naszym kościołem zgromadzimy się aby wyrazić szacunek i hołd dla osoby św. Jana Pawła II oraz pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.