1. Dziś na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, rozpoczynających uczęszczanie do szkoły. Skorzystajmy z tej formy kościelnego błogosławieństwa. 

 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież  i wychowawców oraz XIII „Tydzień Wychowania”. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i refleksji na temat wychowania

 3. W środę będziemy przeżywać w naszej parafii Jerycho Różańcowe czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

 4. W środę po Mszy św. wieczornej, z racji 13 dnia miesiąca będzie „nabożeństwo fatimskie” z procesją różańcową i z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy!

 5. W czwartek o g. 19.00 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy! 

 6. W sobotę - 16 września odbędzie się też V diecezjalna pielgrzymka Jubilatów sakramentu małżeństwa do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapraszamy małżonków przeżywających w  roku bieżącym 25 lub 50 – lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1100 konferencją i nabożeństwem do św. Józefa, a o godz. 1200 zostanie odprawiona Msza św. z obrzędem odnowienia ślubów. Małżeństwa, których dane zostały zgłoszone do kurii, otrzymały drogą pocztową indywidualne zaproszenia.

 7. W  sobotę odbywa się w Kaliszu Diecezjalne Święto Ministranta. Zachęcamy naszych ministrantów do udziału w tym Święcie. Zainteresowanych  prosimy o kontakt z  ks. Zbigniewem, który jest opiekunem ministrantów.

 8. W przyszłą niedzielę ks. Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich chętnych na coroczne spotkanie na Górę Krzyża Jubileuszowego aby wspólnie błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie wszelkiego zła, które dotyka ludzkość oraz prosić o łaskę prawdziwego Bożego pokoju  i   nawrócenia dla wszystkich grzeszników. Spotkanie rozpocznie się o g. 14.00 czuwaniem modlitewnym przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego, a następnie będzie Msza św. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, a zwłaszcza pieszych pielgrzymów podążających na Jasną Górę. 

 9. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek  na uczelnie katolickie w naszym kraju. Bóg zapłać za wsparcie!

 10. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

 11. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

 12. Rozprowadzamy dzisiaj nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy szczególnie  artykuły o życiu i wierze wielodzietnej rodziny Ulmów z Podkarpacia, która została zamordowana w czasie II wojny światowej ratując żydów, a którą dzisiaj Kościół ogłosi błogosławioną. To pierwsza taka beatyfikacja w historii Kościoła; jeszcze nigdy bowiem nie wyniesiono w jednym dniu na ołtarze całą rodzinę, wraz z dzieckiem jeszcze nienarodzonym.  Nadal też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

 13. Kontynuujemy prace budowlano porządkowe na naszym cmentarzu parafialnym W minionym tygodniu przeprowadziliśmy mały remont murowanego magazynku znajdującego się w narożniku cmentarza, w którym przechowywany jest sprzęt do wykonywania różnych prac na cmentarzu. Dziękujemy bardzo p. Stanisławowi Michalakowi z Borysławic za poszerzenie otworu drzwiowego, a p. Pawłowi Garncarzowi z Żelisławia za wykonanie nowych drzwi do tego magazynku. Bóg zapłać!