1. Tydzień temu  Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Podczas kwesty zebrano 2.590 zł. Ponadto anonimowy darczyńca z Żelisławia ofiarował na ten cel 500 zł.  W sumie na dzień 30 września br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 162.905 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 79.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2. Rozpoczął się już październik - miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, a dorosłych  dodatkowo  w środy, piątki i soboty po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

3. W tym tygodniu w Rzymie rozpocznie się I Sesja XVI ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA OGÓLNEGO SYNODU KOŚCIOŁA. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Biskup Kaliski prosi, abyśmy w październiku modlitwę różańcową we wszystkich parafiach ofiarowali w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji, prosząc o światło Ducha Świętego i błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu.

4. W dniach od 1 do 7 października odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Modlitwy Różańcowej w int. nadchodzących wyborów parlamentarnych i samorządowych w Polsce. Prosimy wszystkich o solidarne włączenie się i w tę intencję modlitewną.

5. Jutro (poniedziałek) o g. 16.30  zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

6. W środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie Wspólnotę Koła Przyjaciół „Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne.

7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną.

8. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź I-piątkowa rozpocznie się od g. 17.00. Zapraszamy!

9. W sobotę będzie I sobota miesiąca. Od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Natomiast po Mszy św. o g. 18.00 będzie nabożeństwo I-sobotnie. Intencja różańca na październik: „W int. synodu Kościoła i w int.  naszej Ojczyzny”.

10. Ponownie informujemy, że ogłaszamy nabór kandydatów do pełnienia posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej parafii, którzy pomagali by w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy św. oraz w zanoszeniu Jej do ludzi chorych.  Szafarzami mogą być mężczyźni w wieku 25 – 65 lat, cieszący się uznaniem kapłanów i wspólnoty parafialnej oraz wyróżniający się zdrową pobożnością eucharystyczną. Osoby zainteresowane tą ofertą prosimy o kontakt z ks. proboszczem w tym tygodniu.

11. Rozprowadzamy nadal numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Wciąż też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

12. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii par. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. pokoju na Ukrainy oraz  w int. naszej Ojczyzny.