1. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący ten Kościół, gorliwie modlą się za ofiarodawców  w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Prosimy o wsparcie. Bóg zapłać!

2. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej wszystkie dzieci I-komunijne z rodzicami. Będą rozdawane srebrne łańcuszki i medaliki oraz alby.

3. Mieszkańców Błaszek oraz inne osoby mające jeszcze zapotrzebowanie na opłatki wigilijne prosimy nadal  o ich nabywanie w naszym kościele dziś, po każdej Mszy św. albo każdego dnia w kancelarii par., w godzinach urzędowania.

4. Przypominamy, że Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców  z dziećmi.

5. W środę będziemy przeżywać w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich chętnych choćby na krótką modlitwę.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację  eucharystyczną.

7. Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich naszych Radnych Parafialnych na przedświąteczne spotkanie w najbliższy czwartek o g. 20.00.

8. W czerwcu przyszłego roku będzie w naszej parafii Bierzmowanie. W związku z powyższym w najbliższy piątek o g. 19.00. zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu kandydatów do bierzmowania.

9. Przed świętami Bożego Narodzenia, jak co roku, będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. W najbliższą sobotę od g. 9.00 będą odwiedzani chorzy, których ks. proboszcz odwiedza co miesiąc, a w sobotę – 23 grudnia będą odwiedzani chorzy, których co miesiąc odwiedza ks. wikariusz. Prosimy swoich chorych do tej wizyty przygotować, ewentualnie zgłosić nowych chorych.

10. W najbliższą sobotę o g. 18.00 rozpoczną  się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Misjonarz Świętej Rodziny Joachim Leszczyna. Prosimy już wszystkich o modlitwę tej intencji. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie parafialnej i na internetowej stronie parafialnej

11. Jedną z polskich tradycji wigilijnych jest wkładanie pod obrus siana, które symbolizuje ubóstwo, w jakim na świat przyszedł Jezus. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz ze scholki parafialnej, w trosce o podtrzymywanie tych pięknych zwyczajów, które nawiązują do tajemnicy Bożego Narodzenia, podobnie jak w poprzednich latach,  przygotowują paczuszki z siankiem na stół wigilijny, które w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będą rozprowadzać w przedsionku kościoła. Chętni mogą złożyć przy tej okazji dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do nabywania.

12. Przypominamy, że w naszym kościele, jak co roku, znajduje się tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”,  z którego można wziąć papierowego aniołka z pomocną informacją i  przygotować określony prezent dla wybranego dziecka. Przy ołtarzu św. Rocha umieszczony jest kosz, do którego można składać przygotowane upominki (np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki) dla potrzebujących dzieci  z naszej parafii. Paczki zbieramy do 15 grudnia. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Są też są do nabycia, jak co roku, świece wigilijne „Caritas”. Cena za 1 świecę – 15 zł. oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich  o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.