1. Tydzień temu  Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną  kwestę na rzecz sfinansowania renowacji drugiej części parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel  1.306 zł. Z ofiar za opłatek wigilijny rozprowadzany po wioskach oraz w kościele zebrano  na ten sam cel 21.160 zł.
  2. W sumie na dzień 6 stycznia 2024 r. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 201.457 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 40.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w minionym roku inwestycji. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

3.  Dziś (niedziela) zapraszamy pielgrzymów z Grupy „Różanej” na Mszę św. o g. 17.00, a następnie na spotkanie opłatkowe na plebanii.

4. Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

5. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku -z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Przypominamy, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na rzecz sfinansowania renowacji drugiej części parkanu kościelnego. Dziękując ofiarodawcom  prosimy naszych parafian i ludzi dobrej wolio  życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększają świątynię i jej otoczenie oraz dodają nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać  w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel.
    A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:
    Poniedziałek od g. 9.00
     Domaniew (2 ks.)
    Wtorek od g. 9.00 – Kołdów (1 ks.), a od g. 15.00 ul. Ogrodowa i Marszałka (1 ks.)
    Środa od g.  9.00  - Kociołki (1 ks.), a od g. 15.00 ul. Sportowa „1” (1 ks.)
    Czwartek od g. 15.00 – ul. Sieradzka po str. Apteki z dwóch stron (2 ks.)
    Piątek od g. 9.00 – Brończyn (2 ks.)
    Sobota od g. 9.00 –   Zawady (2 ks.)

6. Panie  i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że  aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

7. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich  o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

8. Dziś po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka na Misje. Prosimy o wsparcie!

9. Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni:

1. Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są  po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.
    2. Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty w naszej parafii odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.
    3. Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana „kościelnego”,  a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.