1. Dziś w naszej parafii, po wszystkich Mszach św., będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna, która z pewnych powodów nie odbyła się w Środę Popielcową, a z której środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się  w najtrudniejszej sytuacji. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.

2. W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem!  Zapraszamy do modlitwy! W środę też zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

3. W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną.

4. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nam do odwiedzin nowych chorych.

5. Pragniemy poinformować, że 13 czerwca br. o g. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii Biskupa kaliskiego Damiana Bryla, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu w przyszłą niedzielę o g. 12.00. Najpierw będzie Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.

6. W Wielkim Poście będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W piątki  o g. 17.00 będą nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”  w tym roku będą   w niedziele  o g. 10.00 i po nich Msza św.

7. W przyszłą niedzielę  Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną na rzecz nowej inwestycji, którą będą „Prace konserwatorsko-restauratorskie ścian wnętrza kościoła św. Anny  w Błaszkach”. W sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy, że nasza Parafia otrzymała grant w wysokości 250.000 zł. z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i że środki te w całości będą przeznaczone na wspomniany cel. Projektem zarządzać będzie Gmina Błaszki, która pomaga nam w pozyskaniu tego grantu. Środki z dotacji nie wystarczą jednak na całościowe sfinansowanie wspomnianej inwestycji. Dlatego nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie.

8. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Zachęcamy do nabywania.

9.  Prosimy nadal wszystkich   o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

10. Z racji rozpoczęcia Wielkiego Postu przypominamy, że wierni, którzy ukończyli 14. rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku oraz w Środę Popielcową. Wstrzemięźliwość ta nie obowiązuje, jeżeli zgodnie z przepisami liturgicznymi, w piątek przypada uroczystość. Natomiast powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu (choćby w danym dniu przypadała jakaś uroczystość). W Wielkim Poście pamiętamy też o jałmużnie, jako jednej z form troski o potrzebujących. Ofiary na jałmużnę prosimy składać do puszki umieszczonej pod chorem, przy figurze św. Antoniego. Ofiary te przekazane będą później do Caritas naszej Diecezji i przeznaczone potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary.
  11. Czas Komunii wielkanocnej w tym roku, obejmuje okres od Środy Popielcowej do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. do dnia 30 maja 2024 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

12. Od dziś wznawiamy w naszej Parafii zwyczaj błogosławienia dzieci, które jeszcze nie mogą przystępować do Komunii św. (Rodzice mogą również przynosić do błogosławieństwa małe dzieci na rękach). Błogosławienie to będzie odbywać się podczas coniedzielnej Mszy św. o g. 12.00, bezpośrednio po Komunii św., przed ogłoszeniami.  Zapraszamy!