1. Tydzień temu  Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę pieniężną na rzecz nowej inwestycji, którą będą „Prace konserwatorsko-restauratorskie ścian wnętrza kościoła św. Anny w Błaszkach”, podczas której zebrano 1370 zł. W sumie na dzień 2 marca 2024 r. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 14.550 zł.   Bóg zapłać!

2. Ubiegła - II Niedziela W. Postu była dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji dziś po Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3. We wtorek – 5 marca o g. 19.00 na plebanii odbędzie się pierwsze w tym roku zebranie Rady Parafialnej. Ksiądz Proboszcz zaprasza na to spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych.

4. W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną.

5. W piątek będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Naszym mamom, siostrom, babciom i w ogóle wszystkim kobietom składamy najlepsze życzenia: wielu Łask Bożych, darów Ducha Świętego,  opieki Matki Najświętszej oraz stałego szacunku i życzliwości ze strony mężczyzn. Szczególnie więc   w piątek otoczmy wszystkie kobiety naszą serdeczną modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

7. Za 2 tygodnie – 16 marca wieczorem o g. 18.00, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje te poprowadzi ks. Marek Zawisła, proboszcz parafii w Gruszczycach. Prosimy już wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.

8. Przypominamy, że w I Niedzielę W. Postu wznowiliśmy w naszej Parafii błogosławienie dzieci, które jeszcze nie mogą przystępować do Komunii św. (Rodzice mogą również przynosić do błogosławieństwa małe dzieci na rękach). Błogosławienie to będzie odbywać się podczas coniedzielnej Mszy św. o g. 12.00, bezpośrednio po Komunii św., przed ogłoszeniami.  Zapraszamy!

9. W Wielkim Poście będą w naszej świątyni  nabożeństwa pasyjne. W piątki  o g. 17.00  nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”   w niedziele  o g. 10.00 i po nich Msza św.

10. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Zachęcamy do nabywania.

11.  Prosimy nadal wszystkich   o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.