1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez ks. Marka Zawisłę – Proboszcza Parafii w Gruszczycach będą trwały do środy włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę  o g. 10.00, 16.00 lub 18.00.  Natomiast w te same dni zapraszamy młodzież szkół średnich oraz VII i VIII klas Szkół Podstawowych na g. 11.30, a dzieci   z przedszkola  i szkół podstawowych do kl. VI włącznie - na g. 8.30.  Uczniowie Szkół Podstawowych nie będą mieli w czasie rekolekcji dowozu autobusem szkolnym dlatego tym bardziej prosimy rodziców o pomoc swoim dzieciom w dotarciu do kościoła na spotkania rekolekcyjne. Chorych   zapraszamy  na  specjalną  Mszę  św.  rekolekcyjną  dla  nich  w  środę  o  g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziana jest  również  nauka stanowa - dla rodziców w poniedziałek  po Mszy św. o g. 18.00. We wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św.  W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Księdzu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji  jest wywieszony w gablocie  i opublikowany na naszej stronie parafialnej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji   i zapraszamy do uczestnictwa.

2. 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dlatego dziś będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość i wdzięczność, przepraszać za grzechy  i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Prosimy, aby od g. 8.00 do 13.00 (pomiędzy Mszami św.) czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 13.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od   g. 15.00 do g. 17.00 mieszkańcy Błaszek. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji.

3. W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną.

4. W Wielkim Poście będą w naszej świątyni  nabożeństwa pasyjne. W piątki  o g. 17.00  nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”   w niedziele  o g. 10.00 i po nich Msza św.  Zapraszamy !

5. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowych chorych.

6. Przypominamy, że 13 czerwca br. o g. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii Biskupa kaliskiego Damiana Bryla, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu w przyszłą niedzielę o g. 12.00. Najpierw będzie Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.

7. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże abyśmy mogli lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W niedzielę palmową, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni palemki, które zostaną poświęcone, a na Mszy o g. 12.00 będzie procesja  z palmami. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i Scholki parafialnej przygotowują palemki na Niedzielę Palmową. Dlatego  w przyszłą niedzielę na placu kościelnym przed każdą Mszą św. będzie można te palemki nabywać za dobrowolną ofiarą. Zachęcamy.

8. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Zachęcamy do nabywania.

9. Informujemy, że w minionym tygodniu została zaktualizowana nasza internetowa strona parafialna. Zachęcamy do korzystania.

10. Prosimy nadal wszystkich   o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

11. Na stolikach pod chórem wyłożone są teksty z rachunkiem sumienia, jako pomoc do dobrego przeżycia spowiedzi oraz poświęcone „cudowne medaliki” wraz z tekstem przybliżającym ich historię i znaczenie. Zarówno te medaliki jak i wspomniane teksty można nieodpłatnie wziąć ze sobą.  Zachęcamy!

12. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz – ks. Zbigniew. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej, pokoju i zdrowia. Prosimy o modlitwę w int. ks. Zbigniewa.