1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dlatego zwłaszcza w tym tygodniu prosimy wszystkich o szczególną modlitwę zarówno w int. naszego kleryka Jakuba Daleckiego jak i w int. nowych powołań.

2. Jutro (poniedziałek) o g. 20.00 Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych !

3. W czwartek o g. 16.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na kolejne spotkanie przed uroczystością I Komunii św.

4. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

5. W piątek Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wspólnotę „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”, „Koło Przyjaciół Radia Maryja” oraz Zelatorki Parafialnych Róż Różańcowych. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie w Sali parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii P. Patrycję Hurlak, absolwentkę wielu szkół warszawskich, m.in. Akademii Katolickiej, która z zawodu jest aktorką i prezenterką telewizyjną; jest też  członkiem Stowarzyszenia Liturgistów Polskich oraz autorką wielu książek. Prowadzi również swój kanał na YouTube, gdzie pojawiają się m.in. filmy w ramach cyklu „Biskup też człowiek” (wywiady z polskimi biskupami, pokazujące ich bez pudru). Od 11 lat P. Patrycja pełni również posługę ewangelizatorki, która daje świadectwo nawrócenia i wiary oraz głosi rekolekcje o Eucharystii w różnych wspólnotach i miejscach naszego kraju i całego świata.  Takim świadectwem P. Patrycja będzie się z nami dzielić podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę, a po Mszy św. o g. 12.00 będzie też miała spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Dlatego młodzież przygotowującą się do tego sakramentu zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 12.00 oraz na spotkanie zaraz po tej Mszy św. W spotkaniu tym mogą wziąć udział również inne osoby chętne do posłuchania naszej prelegentki. Po Mszach św. będzie można także  nabyć książki autorstwa Patrycji Hurlak.

7. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św.,  Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną przeznaczoną na odświeżenie i malowanie wnętrza naszej świątyni. Prosimy o zrozumienie  i wsparcie.

8. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy zestaw rozważań na każdy dzień maja oraz śpiewnik zawierający najpopularniejsze pieśni maryjne, artykuł o tym czym naprawdę jest małżeństwo i wiele innych.  Zachęcamy do nabywania  i czytania.

9. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Powołań.