Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Misje przed Nawiedzeniem parafii przez Matkę Bożą w kopii Jej cudownego Obrazu, który przybędzie do nas już w najbliższy piątek o g. 17.00. Misje będzie prowadził paulin O. Jarosław Obroślak z Wieruszowa, którego serdecznie witamy. Są jeszcze na kolorowo wydrukowane foldery ze szczegółowym programem Misji i Nawiedzenia wyłożone na stolikach pod chórem. Można je brać ze sobą. Bardzo proszę, aby wszyscy parafianie tak zaplanowali sobie czas, aby w tym tygodniu każdego dnia uczestniczyć w spotkaniach misyjnych. Nie będzie bowiem już w tym roku rekolekcji adwentowych. Prosimy też wszystkich uczniów o udział w swoich spotkaniach misyjnych – jest to ustalone z dyrekcjami szkół. Uczniowie mają swoje spotkania misyjne w poniedziałek, wtorek i w środę do południa. Prosimy też razem z O. misjonarzem aby na czas Nawiedzenia – jeżeli to tylko możliwe – pozamykane były sklepy. Na dzień Nawiedzenia przez ręce NMP każdy będzie mógł złożyć Bogu w ofierze jakiś duchowy dar, ale o tym więcej powie już O. misjonarz.

W środę i w czwartek będzie spowiedź misyjna z udziałem księży z naszego dekanatu; w środę dla dzieci i młodzieży a w czwartek dla dorosłych. W miarę możliwości proszę ze spowiedzi korzystać do południa gdyż po południu będzie mniej księży ze względu na powitanie Obrazu każdego dnia po południu w innej parafii dekanatu.

Proszę wszystkich parafian, aby jeszcze w najbliższych dniach, jeżeli ktoś tego nie zrobił wcześniej, udekorować swoje domostwa artykułami dekoracyjnymi na czas nawiedzenia  naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. W miarę możliwości proszę również wywiesić flagi. W środę i w czwartek Radni parafialni będą dekorować trasę przejazdu z Obrazem Matki Bożej przez naszą parafię.

Tacą inwestycyjna z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby remontowe w parafii wyniosła 2777 zł., a zbiórka na Papieski Fundusz stypendialny – 1060 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. W tym numerze jest wyjątkowo dużo informacji o wydarzeniach religijnych i cywilnych, które miały miejsce na terenie naszego dekanatu w ciągu trzech ostatnich miesięcy. Ale przede wszystkim w aktualnym numerze jest duża ilość materiałów przygotowujących nas do uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszym dekanacie. Dlatego bardzo Was wszystkich zachęcam do nabywania tego pisma w dzisiejszą niedzielę aby mogło ono posłużyć wszystkim w dobrym przygotowaniu się do Nawiedzenia Maryi w kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii. Koszt 1 egz. 3 zł.

Dziś też rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”

Dziś rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień Misyjna, dlatego w przyszłą niedzielę, jak co roku, po Mszach św. będzie zbiórka na Misje.

W przyszły poniedziałek, 25.X o g. 19.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

Można już zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy!