W ubiegłą niedzielę była zbiórka na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 350 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Przypominamy, że z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Zachęcamy i prosimy aby najlepiej jeszcze dziś wziąć aniołka i przynieść paczki, aby w najbliższym tygodniu można było je dostarczyć dzieciom.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną  w naszej parafii. Bóg zapłać  za złożone na tę tacę  ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii) O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu spowiedź adwentowa będzie: w poniedziałek w Brzezinach, w środę w Sobiesękach, w piątek w Gruszczycach, a w sobotę u nas w Błaszkach.

W sobotę będzie u nas dzień spowiedzi adwentowej połączonej z nabożeństwami pokutnymi. Będą cztery podejścia do spowiedzi i każde rozpocznie się nabożeństwem pokutnym.

Porządek nabożeństw i spowiedzi w sobotę będzie następujący:

g. 8.30-10.00,

g. 10.30 – 12.00

g. 14.30 - 16.00

g. 16.30 – 18.00.

Wszystkich parafian zachęcamy do skorzystania w tym dniu i w tych godz. ze spowiedzi adwentowej aby w bożym duchu i z czystymi sercami przeżywać święta bożonarodzeniowe.

Roraty są codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych (ok. g. 18.50) zapraszam wszystkich chętnych na ostatnie już katechezy neokatechumenalne prowadzone przez ks. dr. prałata Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza. Jutro katechezom będzie przewodniczył ks. biskup Teofil Wilski. Serdecznie zapraszam!

Adoracja Jezusa Eucharystycznego w czwartek będzie po katechezie czyli ok. g. 19.30.

W przyszły wtorek wieczorem zapraszam na spotkanie na plebanii całą Radę Parafialną (spotkanie opłatkowe). Będzie to spotkanie opłatkowe podsumowujące dotychczasową działalność Rady i wytyczające plany na przyszłość.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Nadal można też nabywać kalendarze diecezjalne w kancelarii par. bądź w zakrystii. Zachęcam do nabywania.

Ojciec święty wzywa w tegorocznym Adwencie cały Kościół do modlitwy w intencji obrony życia poczętego. Odpowiedzmy wielkodusznie na ten apel Ojca świętego.