W ubiegłą niedzielę była zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 380 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

W ubiegłą niedzielę ogłaszaliśmy, że mamy nowy zakup w kościele: cztery nowe dywany przy bocznych ołtarzach i przy ołtarzach Matki Bożej. Pieniądze na te dywany (1500 zł.) ofiarowała anonimowa fundatorka z naszej parafii. W minionym tygodniu pojawili się nowi sponsorzy. Najpierw anonimowy ofiarodawca z Kamiennej złożył ofiarę 1000 zł. na zakup chodnika dywanowego na stopień przed ołtarzem. Następnie mieszkańcy Bukowiny w podzięce za dar Nawiedzenia ich wioski przez Obraz Matki Bożej złożyli również ofiarę 1000 zł. na dywan w miejsce przewodniczenia liturgii w prezbiterium. Stare dywany były już bardzo zniszczone dlatego te nowe bardzo dodają splendoru i piękna naszej świątyni. Bardzo serdecznie więc dziękujemy ofiarodawcom! Bóg zapłać!

Do kompletu dywanowego brakuje nam jeszcze nowego dywanu między tabernakulum a ołtarzem. Dywan ten będzie kosztować 900 zł. Jeżeli znajdzie się jakiś sponsor i na ten dywan to bardzo proszę o szybki kontakt ze mną.

Przypominam, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej. Jutro Matka Boska Jasnogórska w znaku Obrazu zakończy swoje nawiedzenie w miejscowości Bukowina i pójdzie do Gzikowa. Obraz uroczyście będzie przekazany jutro na Mszy św. wieczornej. Zapraszam zwłaszcza mieszkańców Bukowiny na tę Mszę dziękczynną za dar nawiedzenia ich rodzin przez Matkę Bożą, a mieszkańców Gzikowa proszę o godne przyjęcie Maryi w progi swoich rodzin.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

Dzisiejsza taca z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną w naszej parafii  przeznaczoną w całości na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcam do nabywania.