Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli  z racji II Niedzieli miesiąca wyniosła 2605 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

W minionym tygodniu wykonaliśmy 2 stojaki na rowery. Stojaki są umieszczone przy parkanie kościelnym po stronie plebanii. Prosimy odtąd nie opierać rowerów o parkan ale stawiać je w stojaki. Stojaki wykonał Dariusz Jagielski z Żelisławia. Bóg zapłać!

Jutro (poniedziałek) o g. 17.00 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym na procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami. Będzie próba sypania kwiatków. Proszę, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

Jutro o g. 18.00 zapraszam na spotkanie na plebanii wszystkie katechetki naszej parafii.

Kończy się rok szkolny i katechetyczny. We wtorek o g. 16.00 będzie Msza św. w int. młodzieży III klas Publicznego Gimnazjum w Błaszkach, a w środę o g. 8.00 Msza św. w int. dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Liceum. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym ciele” zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.

W piątek o g. 19.45 zapraszamy na Adorację młodzież i studentów.

W przyszłą niedzielę po raz kolejny będziemy przeżywać  Święto naszej Diecezjalnej Caritas. Wspólne świętowanie będzie miało miejsce w Kaliszu na placu przed sanktuarium św. Józefa. Caritas Diecezji Kaliskiej serdecznie zaprasza wszystkich w przyszłą niedzielę od g. 15.00 na FESTIWAL ŻYCIA, w czasie którego będzie można zapoznać się z dziełami miłosierdzia prowadzonymi w naszej diecezji. Będą także występy różnych artystów i ciekawych ludzi i wiele różnych atrakcji. Świętowanie zwieńczy wielki Koncert Uwielbienia „ABBA PATER”, przygotowany przez muzyków i śpiewaków naszej diecezji. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz Caritas. Bóg zapłać za ofiary!

10 lipca o g. 6.00 organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na ogólnopolskie spotkanie Radia Maryja. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

W dniach od 1 do 6 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami niech się zgłaszają do końca tego tygodnia do ks. proboszcza.

Rusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej w dniach od 09 – 15 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do ks. wikariuszy. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa Jana Pawła II „Otwórz drzwi Chrystusowi”.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.