Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy o g. 12.00 przeżywamy dożynki parafialne, czyli uroczyste dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom miejscowości Brończyn za zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w przyszłą niedzielę - 28 sierpnia na g. 11.00 do „Pólko” pod Bralinem, nieopodal Kępna i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych.

Tydzień temu wróciliśmy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii z wczasorekolekcji z nad morza. Dziś będzie spotkanie po tegorocznych wczasorekolekcjach dla ich uczestników. Najpierw będzie Msza św. o g. 17.00, a po niej spotkanie przy ognisku. Serdecznie zapraszamy.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii, zwłaszcza na remont kaplicy cmentarnej wyniosła 2760 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie złożyliście na ten cel.

Miesiąc temu zainicjowaliśmy w naszej parafii tzw. JERYCHO MARYJNE czyli comiesięczną całodniową modlitwę różańcową. Kolejne Jerycho odbędzie się jutro (poniedziałek) – 22 sierpnia od g. 7.30 do 21.00 i zakończy się „Apelem Jasnogórskim”. Modlitwę tę będą prowadzić członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja, ale do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich zatroskanych o los naszej Ojczyzny.

W czwartek o g. 19.00 zapraszam do kościoła na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy w stronę częstochowskiego sanktuarium. Na Jasnej Górze króluje ta, która tyle razy chroniła Polskę od nieszczęść. Zawierzmy w tym dniu Bogu jeszcze raz naszą Ojczyznę i całe nasze życie. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 9.00 i 18.00.

W sobotę 27 sierpnia o g. 7.00 organizujemy autokarowy wyjazd pielgrzymkowy do Lichenia. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy przyjmują panie: Żubrowska i Drobnikowa.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 4 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

Dziś po Mszach św. będzie zbiórka na głodujących w krajach tzw. Rogu Afryki. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.