1. Taca inwestycyjną z ubiegłej niedzieli przeznaczoną w całości na potrzeby inwestycyjne w parafii wyniosła 2240 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

2. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. W miniony wtorek Obraz uroczyście został przekazany przez mieszkańców Smaszkowa-Kostrzewic do Kwaskowa. Z okazji Nawiedzenia mieszkańcy Smaszkowa i Kostrzewic zebrali pieniądze – 1125 zł. z przeznaczeniem na dalszy remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

4. Jutro i w środę po Mszach wieczornych (g. 18.45) zapraszam znów wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez grupę katechistów z Kalisza. Katechezy te wchodzą coraz bardziej w głąb Ewangelii i sensu naszego życia. Dlatego znów bardzo zachęcamy i zapraszamy wszystkich do korzystania z wielkiej łaski tych katechez bo naprawdę warto.

5. W tym tygodniu w Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. W środę Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00. W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

7. W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

8. Już informujemy wszystkich, że w 2014 r. nie będzie I Komunii św. Dzieci, które obecnie są w I klasie przystąpią do I Komunii św. w 2013 r., a te, które rozpoczną Szkołę Podstawową w 2012 r. niezależnie od wieku przystąpią do I Komunii św. w 2015 r.