W dzisiejszą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca taca jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie świąt wielkanocnych.

• Siostrom Obliczankom za ustrojenie kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu (tzw. Ciemnicy).
  • Księżom wikariuszom za przygotowanie i ustrojenie „Grobu Pańskiego” oraz za opiekę nad ministrantami i przygotowanie ich do poprawnego uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego.
  • Panu Organiście i Chórowi za uroczystą „oprawę muzyczną” w czasie Triduum Paschalnego.
  • Panu Kościelnemu i jego mamie za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego.
  • Młodzieży i wspólnocie Neokatechumenalnej za prowadzenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek.
  • Dzieciom z Krucjaty Eucharystycznej za adorowanie Pana Jezusa w Wielki Piątek.
  • Strażakom z poszczególnych jednostek OSP z terenu naszej parafii za trzymanie tzw. warty przy „Grobie Pańskim” w Wielką Sobotę i za czynny udział w nocnej procesji rezurekcyjnej.
  • Ministrantom naszej parafii i harcerzom za trzymanie warty przy „Grobie Pańskim” i adorowanie Pana Jezusa w Wielką Sobotę.
  • Orkiestrze błaszkowskiej za ich „muzyczny udział” w procesji rezurekcyjnej.
  • Innym osobom, nie wymienionym z nazwy, które w jakikolwiek sposób (chociażby przez ofiarowanie kwiatów do kościoła) pomogły nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie i owocnie tegoroczne święta wielkanocne.

Jutro drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy i w tym dniu do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

We wtorek o g. 9.00 będzie Msza św. w int. ofiar katastrofy smoleńskiej. O g. 8.41 zawyją syreny a po Mszy św. będzie przemarsz pod pomnik „Dąb katyński” k. Liceum. Tam będzie złożenie kwiatów i salwa honorowa 32 bazy lotnictwa taktycznego w Łasku. Serdecznie zapraszamy.

Osoby pobierające produkty żywnościowe z CARITAS proszone są o szybkie zgłoszenie się do parafialnego CARITAS celem potwierdzenia własnoręcznym podpisem, że nie pobierają tych produktów w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Jeśli nie dopełnią tej formalności zostaną wykreślone z listy na 2012 r. Można to uczynić w środę 11 kwietnia w godz. 10.00-12.00 i piątek od g. 14.00 do 16.00 w salce parafialnej.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W najbliższy piątek nie ma postu, gdyż jest to kolejny dzień w Oktawie Wielkanocnej, a w Oktawie każdy dzień jest przeżywany jak uroczystość, która znosi post.

W przyszłą niedzielę, tj. święto Miłosierdzia Bożego jest organizowany wyjazd do Świnic Warckich, miejsca narodzin św. Siostry Faustyny. Zapisy przyjmują panie: Drobnik Elżbieta i Szczepańska Teresa. Natomiast 23 kwietnia będzie autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę, by podziękować Matce Bożej Częstochowskiej za Jej peregrynację do wszystkich parafii naszej diecezji. Zapisy u ks. proboszcza. Koszt wyjazdu 30 zł.

Dziś życzenia świąteczne przekazuje nam wszystkim nasz biskup diecezjalny …………………..

Na koniec pragnę i ja wraz z księżmi wikariuszami złożyć wszystkim naszym parafianom i przebywającym w naszej parafii gościom życzenia świąteczne. Niech w Waszych sercach dokona się WIELKANOC. Niech Jezus Zmartwychwstały stanie się dla Was drogą, prawdą i życiem. Przyjmijcie od Zmartwychwstałego radość, pokój i odwagę, aby żyć Jego prawdą i gorliwie głosić ją innym.