1. Dzisiejsza „niedziela Dobrego Pasterza” jest światowym dniem modlitw o powołania rozpoczynającym Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.
Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Kończy się Nawiedzenie w Adamkach a rozpocznie się w Kociołkach. Dziś na mszy św. o g. 17.00 będzie uroczyste przekazanie Obrazu z Adamek do Kociołek.
Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Jutro będziemy przeżywać – jak co roku - „Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego” w okresie II wojny światowej. Dzień ten będziemy uroczyście obchodzić w Bazylice – Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. O g. 12.00 będzie Msza św. koncelebrowana z udziałem biskupów i księży z całej Polski i z naszej Diecezji. Zapraszamy wszystkich, którzy mają taką możliwość do uczestnictwa w tej uroczystości.

3. Jutro o g. 16.30 będzie kolejne spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Będzie na tym spotkaniu próba generalna przed I Komunią św. Obecność wszystkich obowiązkowa. Zapraszam.

4. We wtorek rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Codziennie wieczorem zapraszamy do świątyni na nabożeństwa maryjne bezpośrednio po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedziele po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

5. W czwartek przypada 3 dzień Maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O g. 9.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny, a o g. 19.00 jak co tydzień, zapraszam do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św. Spowiedź dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o g. 15.30. W piątek o g. 20.00 adoracja dla młodzieży.

7. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Można zgłaszać nowych chorych do tych odwiedzin.

8. W przyszłą niedzielę o g. 9.00 będzie Msza św. w int. wszystkich strażaków.