1. 1. Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 2630 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. 2. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 przeżywamy dożynki parafialne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie proszę mieszkańców Borysławic o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem tydzień później, 26 sierpnia na g. 11.00 do Ostrowa Wielkopolskiego i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych.

1. 3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Jest w nim m.in. artykuł redaktora naczelnego przybliżający nam postać nowego biskupa kaliskiego. Zachęcamy do nabywania.

1. 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy w stronę częstochowskiego sanktuarium. Na Jasnej Górze króluje ta, która tyle razy chroniła Polskę od nieszczęść. Zawierzmy w tym dniu Bogu jeszcze raz naszą Ojczyznę i całe nasze życie.

1. 5. Za dwa tygodnie, w niedzielę 2 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.