1. 1. Wczoraj w grupie ponad 100 osób z terenu naszego dekanatu byliśmy na pieszej pielgrzymce z Błaszek do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej. Za dar tej pielgrzymki niech będą dzięki Bogu i tym, którzy w niej uczestniczyli.

1. 2. Dzisiejsza taca z racji drugiej niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

1. 3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Są w nim dwa artykuły o Błaszkach. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. 4. Dziś o g. 18.00 będzie w naszej parafii kolejna przyspieszona katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

1. 5. W środę w Kaliszu odbędzie się Ingres Ks. Biskupa Edwarda Janiaka, nowego pasterza Diecezji. Początek uroczystości o g. 16.00 w Sanktuarium św. Józefa a następnie przejście do katedry. Uroczystość ta będzie też transmitowana bezpośrednio w Radiu Maryja, diecezjalnym Radiu Rodzina oraz w TV TRWAM. Zachęcamy do uczestnictwa w tej uroczystości i do modlitwy za nowego pasterza naszej Diecezji.

1. 6. W czwartek 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść ze sobą świece.

1. 7. Za nami wakacje. W naszym kościele wznawiamy cotygodniowe adoracje eucharystyczne. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.15 na adorację eucharystyczną zapraszamy młodzież. Po adoracji będzie spotkanie formacyjne dla młodzieży w salce parafialnej.

1. 8. W przyszłą niedzielę będzie na „Górze Krzyża” k/Ostrzeszowa spotkanie młodych z księdzem biskupem. Z naszej parafii też organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zachęcamy młodzież do wyjazdu aby z rówieśnikami wspólnie modlić się i poznawać Chrystusa. Koszt wyjazdu 15 zł. Wyjazd o g. 13.00 Zapisy przyjmuje ks. Piotr.

1. 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Wyjazd 15 września o g. 7.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

1. 10. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. W minionym tygodniu Obraz uroczyście został przekazany przez mieszkańców Maciszewic do Wolenia. Z okazji Nawiedzenia mieszkańcy Maciszewic zebrali pieniądze – 750 zł. z przeznaczeniem na dalszy remont kaplicy cmentarnej. Przypominam, że w ubiegłym roku wykonaliśmy nowy dach na kaplicy cmentarnej. W tym roku z ofiar złożonych przez parafian  przy okazji Nawiedzenia Obrazu z przeznaczeniem na dalszy remont tejże kaplicy zebraliśmy 6.350 zł. Bóg zapłać!  Na dalszy remont kaplicy potrzeba jeszcze będzie kilkadziesiąt tysięcy zł. Dlatego dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary na ten cel przeznaczone.

1. 11. Przypominamy, że zamiar instalowania nowych pomników na cmentarzu parafialnym zgłaszamy zawsze najpierw w kancelarii parafialnej. Krzyże i elementy betonowe po starych pomnikach ich właściciele zawsze biorą z cmentarz ze sobą bo niestety nadal się zauważa, że niektórzy nawet beton składają do kontenerów na śmieci. Dziękujemy tym, którzy zabiegają o czystość na naszym parafialnym cmentarzu i do tej troski o porządek zapraszamy wszystkich.