Bardzo dziękujemy Panu Józefowi Jurze, dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach, za udostępnienie nam sprzętu nagłośnieniowego, a Państwu Wolskim z Chrzanowic za udostępnienie prądu do korzystania z tego nagłośnienia na cmentarzu w dniu 1 listopada.

2. Serdecznie dziękuję Radnym parafialnym za przeprowadzoną 1 XI kwestę pieniężną na rzecz remontu kaplicy cmentarnej pw. Św. Jana Ewangelisty, a wszystkim ofiarodawcom za złożone wówczas na ten cel ofiary. W czasie kwesty zebrano kwotę 5.050 zł. Kwota ta w całości przeznaczona jest na dalszy remont kaplicy cmentarnej i złożona jest w Banku na specjalnym koncie dla potrzeb remontowo-konserwatorskich kaplicy cmentarnej. Mamy na ten cel na koncie już 12.200 zł. Bóg zapłać!

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

4. We wtorek o g. 16.30 kolejne spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Na tym spotkaniu będzie także brana od dzieci miara na alby.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

W piątek o 19.15 Adoracja dla młodzieży, a o 19.45 katecheza przedmałżeńska.

6. Taca w przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Natomiast po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na te cele.

7. Dziś poświęcamy opłatek, który Pan Organista będzie roznosić do wszystkich rodzin. Ofiara złożona przez parafian jest wynagrodzeniem za obsługę muzyczną niedziel i świąt oraz za prowadzenie chóru. Pan organista razem z opłatkiem będzie też roznosił kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać! Dodatkowo w tym roku Organista zostawi w każdym domu informator na temat kapitalnego remontu naszych organów. Na ten remont będą przeznaczone ofiary z tegorocznej kolędy.

W tym tygodniu porządek odwiedzin będzie następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 –Wójcice (od strony Kokoszek), Woleń i Kołdów

Wtorek od g. 13.00 – Kokoszki

Środa od g. 13.00 – Maciszewice

Czwartek od g. 13.00 – Domaniew

Piątek od g. 13.00 – Adamki

Sobota od g. 9.00 – Kwasków

8. W czwartek kończy się Oktawa modlitw za zmarłych. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za modlitwy w intencji zmarłych zanoszone do Boga w tym tygodniu. Nadal do tej modlitwy, zwłaszcza w listopadzie, bardzo wszystkich zachęcam. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Prosimy aby w listopadzie kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza oraz szkło nie wrzucać do kontenerów tylko obok.

9.W związku z 50-tą rocznicą otwarcia Soboru Watykańskiego II oraz 20-tą rocznicą opublikowania przez bł. Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił Rok Wiary. Zakończy się on 24 listopada 2013 roku w przyszłoroczną uroczystość Chrystusa Króla. W tym Roku Wiary będziemy dziękować za dar naszej wiary, modlić się o jej pogłębienie i wypraszać dar wiary dla tych, którzy ją utracili. W naszej diecezji będziemy to czynili zwłaszcza w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Edwarda Janiaka w parafiach naszej diecezji ma to być „niedziela adoracyjna”. Podczas Mszy św. bez homilii, po modlitwie po Komunii, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i prowadzona adoracja, we wspomnianych intencjach. W naszej świątyni przy ołtarzu jest wystawiony Katechizm Kościoła Katolickiego. Niech on nas pobudza do czytania w tym roku wiary Katechizmu, który jest systematycznym wykładem katolickiej wiary i doktryny.