1. Dziś przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Od ubiegłego roku w naszym kraju dzień 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Starajmy się każdego roku przeżywać ten dzień w duchu świątecznym. Weźmy udział we Mszy św., bo do tego nas Kościół w tym dniu zobowiązuje. Powstrzymajmy się też od niekoniecznych prac i zakupów. Podczas Mszy św. w tym dniu będzie poświęcenie kadzidła, kredy i wody.

2. W środę od rana do wieczora przeżywać będziemy kolejne Jerycho różańcowe, czyli całodzienną modlitwę różańcową w int. Ojczyzny. Jerycho prowadzą członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja ale na modlitwę zapraszamy wszystkich chętnych.

3. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

5. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

6. Przypominam, że Msze św. w dni powszednie stycznia, z racji „kolędy”, są tylko rano. Wieczorem są tylko Msze św. w środy, w piątki i w soboty. Kancelaria parafialna w styczniu jest czynna w godz. 8.00-8.30.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00 –2  Bloki na Pl. Sulwińskiego (1 ks.), ul. Przemysłowa „3” (1
ks.)oraz ul. Projektowana i Spacerowa (1 ks.).

Wtorek od g. 9.00 – Adamki (1 ks.), a od g. 15.00 – ul. Pułaskiego (1 ks.) oraz    ul.
Młyńska i „Domki Pietruchy” (1 ks.)

Środa od g. 9.00 – Żelisław n/drogą (2 ks.), a od g. 15.00 ul. Ogrodowa i Marszałka (1
ks.).
Czwartek od g.15.00 - ul. Kościuszki, od strony kościoła (2 ks.) oraz Pl. Niepodległości po str. Apteki (1 ks.).

Piątek od g. 15 .00 –  Pl. Sulwińskiego z dwóch stron (2 ks.) oraz ul. Polna, Krótka i
Północna (1 ks.).
Sobota od g. 9.00 – Wójcice z dwóch stron (2 ks.) oraz Chrzanowice (1 ks.).

Panów sołtysów, jak co roku, prosimy o zorganizowanie pojazdów na kolędę.

7. Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”, nowy numer „Opiekuna” oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcam do nabywania.