1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania i czytania. Dzisiejsza taca z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą przeznaczoną na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary.

2. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 68 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian proszę, szczególnie w tym miesiącu o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne proszę o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św., oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.
3. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku zostały zakupione dużych rozmiarów nowe figury Świętej Rodziny z materiałów żywicznych do szopki bożonarodzeniowej oraz kilkadziesiąt żarówek energooszczędnych do kościoła. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożone na ten cel ofiary.

4. Przez cały najbliższy, tzw. Biały Tydzień, zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. W czwartek o g. 6.15 wyjeżdżamy trzema autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać u mnie – najlepiej jeszcze dziś albo jutro. Koszt wyjazdu 25 zł. od osoby.

5. Za dwa tygodnie, w niedzielę – 26 maja, dzieci naszej parafii chodzące do trzecich klas będą przeżywać swoją Komunię rocznicową. Dzieci i ich rodziców proszę na pierwsze spotkanie przygotowujące do tej uroczystości jutro o g. 16.30

6. Jutro (poniedziałek) 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Proszę przynieść ze sobą świece. Prosimy też cztery osoby do niesienia w procesji figury Matki Bożej. Nabożeństwa te, podobnie jak przez ostatnie lata, będziemy organizować co miesiąc – 13 dnia miesiąca, od maja do października, a od listopada do kwietnia co miesiąc – w pierwsze soboty miesiąca, o g. 18.00 będą nabożeństwa pierwszo sobotnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach wszystkich czcicieli Matki Bożej.

7. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

8. W piątek o g. 19.00 będzie katecheza przedmałżeńska, a o g. 19.45 zapraszamy na adorację młodzież i studentów.

9. W sobotę o g. 10.00 będzie kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.

10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. proboszcza Ryszarda Kokoszkę, który jest duszpasterzem małej parafii pw. św. Józefa w Brzeziu, k. Włocławka. Ks. Ryszard boryka się z trudnościami finansowymi dlatego będzie głosił homilie na każdej Mszy św. a po Mszach przed kościołem będzie prosił o wsparcie finansowe. Złożone ofiary będą przeznaczone na rozbudowę jego świątyni parafialnej. Ks. Ryszard posiada zgodę pisemną ks. bpa. Ordynariusza na przeprowadzenie takich zbiórek. Bóg zapłać Wam za zrozumienie i za wsparcie.

11. W przyszłą niedzielę (19. V) o g. 14.00 przy pomniku O. Kordeckiego w Szczytnikach będzie odprawiona „Msza motocyklowa". Wszystkich miłośników jednośladów zapraszamy na tę Mszę św. Defilada motocykli przez Błaszki – Rynek o g. 16.00.