1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. W środę o g. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii ks. Biskupa Edwarda Janiaka, Ordynariusza naszej Diecezji. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która się przez cały rok do przyjęcia tego sakramentu przygotowywała. Wszystkie ławki w nawie głównej są zarezerwowane dla nowobierzmowanej młodzieży. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. kandydatów do bierzmowania, a ich prosimy o przyjęcie z wiarą i otwartością serca tego sakramentu.

3. W związku z bierzmowaniem Msza zbiorowa w środę będzie nie wieczorem a rano o g. 7.00.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Jezusa w Eucharystii.

5. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę zachęcamy wszystkich do podpisania się pod obywatelskim projektem „Stop aborcji",. Przy wyjściu ze świątyni będziecie mogli złożyć podpis poparcia. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer PESEL. Bóg zapłać za poparcie tej inicjatywy.

6. W dniach od 29.07 – 4.08 br. organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Proszę aby chętni na ten wyjazd zapisywali się jak najwcześniej dopóki są jeszcze wolne miejsca.

7. W miniony wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. W minionym tygodniu rozpoczęły się nowe, ważne inwestycje w naszej parafii: remont kapitalny organów kościelnych oraz dalszy remont kaplicy cmentarnej i pomalowanie wnętrza kaplicy przedpogrzebowej. Naprawa organów ma trwać ok. 4 miesiące, a remont kaplicy ponad miesiąc. W związku z remontem kaplicy cmentarnej polegającym na skuciu starych tynków, wykonaniu nowej elewacji od zewnątrz, renowacji instalacji okiennej i drzwiowej, izolacji fundamentów, odwilgoceniu i odgrzybieniu budynku, położeniu opaski betonowej wokół kaplicy itp. chcielibyśmy - w porozumieniu z Radą Parafialną - wykonać również nowe chodniki z kostki brukowej na alejkach przed i za kaplicą cmentarną (ok. 200 m 2), które by poprawiły estetykę i komunikację wokół kaplicy. Nie ma jednak na ten cel funduszy. Dlatego chcielibyśmy te chodniki wykonać tą samą metodą jaką były wykonane inne chodniki na naszym cmentarzu – metodą sponsoringu. W związku z powyższym prosimy aby właściciele grobów znajdujących się przy alejach wokół kaplicy, oraz ludzie dobrej woli, którym leży na sercu wygląd i estetyka naszego cmentarza, zechcieli włożyć swój wkład finansowy na zakup kostki. Wówczas będzie szansa, że te chodniki dla dobra wszystkich będą mogły być wykonane bezpośrednio po remoncie kaplicy. Liczymy na zrozumienie i pomoc!