1. Dziś kończy się w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Misje kwotę 660 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

2. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp. Aleksander Bereśniewicz w 1892 r. Dziękujmy Dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania i czytania.

4.Przypominam, że wędruje po rodzinach naszej parafii Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Aktualnie Obraz znajduje się w Błaszkach. W tym tygodniu obraz zakończy swoją wędrówkę po ul. Kaliskiej i „Starym Mieście" a przejdzie na Pl. Sulwińskiego. Uroczyste przekazanie Obrazu odbędzie się w środę na Mszy św. wieczornej o g. 18.00. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców ul. Kaliskiej i „Starego Miasta" w środę o g. 18.00 na Mszę św. dziękczynną, a przedstawicieli Pl. Sulwińskiego prosimy o przejęcie Obrazu na tej Mszy św. Ofiary złożone na tej Mszy św. będą przeznaczone na remont kaplicy cmentarnej.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

6. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Po południu, z racji I Piątku miesiąca, o g. 16.30 będzie spowiedź pierwszopiątkowa, a o 17.00 Msza św. zbiorowa. Wieczorem zaś o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na wspólny Różaniec na cmentarzu. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC.

7. W miniony poniedziałek na jesiennym zebraniu Rady Parafialnej ustaliliśmy, że w tym roku, tak jak w latach ubiegłych, będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta na remont kaplicy cmentarnej. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami w piątek (1 XI) w godz. od 8.00 – 16.00 w trzech miejscach- przy bramach cmentarza. Przypominam, że kaplica cmentarna jest już od trzech lat wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków. Dwa lata temu został wykonany kapitalny remont całego dachu tej kaplicy (nowa więźba dachowa i nowa dachówka). W tym roku zaś przeprowadzony został gruntowny remont fundamentów i ścian od zewnątrz połączony z wykonaniem nowej elewacji. Dodatkowo chodniki i plac wokół kaplicy o łącznej powierzchni prawie 300 m. 2 zostały pokryte kostką brukową. Łączny koszt tych inwestycji to 79.900 zł. 40 % tej kwoty pokryły dotacje z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Pozostałą kwotę musimy pokryć z funduszy parafialnych. Brakuje nam jeszcze ok. 12.000 zł. Dlatego pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości – jak co roku - przeznaczone na spłacenie powyższych inwestycji. Liczymy na zrozumienie i ofiarność wszystkich korzystających z naszego cmentarza na rzecz remontu i odnowienia cmentarnej kaplicy.
Razem z Radą Parafialną prosimy również wszystkich parafian i gości aby na pogrzebach wieńce i kwiaty (z kostnicy, z kościoła i samochodu pogrzebowego na cmentarz) przenosili ci, którzy te wieńce przynieśli, nie czekając aż zrobią to ludzie z zakładu pogrzebowego.

8. W uroczystość Wszystkich Świętych przypada I piątek. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszami św.

9. W sobotę z racji I Soboty miesiąca po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

10. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu.