1. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi, a dzisiejsza taca z racji II Niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania. Nadal można nabywać świece wigilijne „Caritas" – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" Cena 6 zł. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

3. W środę od rana w naszym kościele będzie tzw. „Jerycho Różańcowe", czyli całodzienna modlitwa różańcowa w int. Ojczyzny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

4. W ubiegłym miesiącu powstała w naszej parafii grupy modlitewna Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym. Członkowie grupy będą się spotykać co miesiąc na Mszy św. za zmarłych i będą codziennie za zmarłych się modlić. Na razie zdeklarowało się ok. 40 osób. Zachęcamy innych. Osoby już zdeklarowane jak również pragnące jeszcze się włączyć do tegoż apostolstwa zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 oraz na spotkanie po Mszy św.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja Jezusa Eucharystycznego dla młodzieży.

6. W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na zbiórkę ministrancką wszystkich kandydatów na ministrantów.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. dr. Marcin Wiśniewski, nasz diecezjalny egzorcysta. Szczegółowy program tych rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i publikowany, jak wszystkie cotygodniowe ogłoszenia parafialne na naszej internetowej stronie parafialnej: www.parafiablaszki.pl . Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

8. Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi, oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

9. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości". Podobnie jak to było w latach ubiegłych jeszcze w tym tygodniu, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowe serduszko", przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli.

10. Trwa kapitalny remont naszych organów kościelnych. W minionym tygodniu kolejny anonimowy ofiarodawca z Kokoszek złożył ofiarę 200 zł. na ten cel. Serdeczne „Bóg zapłać". Naprawiony też został tron liturgiczny na którym siedzi ksiądz sprawujący Msze św. Za tę naprawę serdecznie dziękujemy przewodniczącemu Rady Parafialnej, p. Wojciechowi Grabowskiemu z Błaszek. Bóg zapłać!

11. Już informujemy, ze w przyszły piątek (20.XII) odbędzie się przedświąteczne spotkanie Rady Parafialnej.

11. Przypominam, że rozprowadzamy przepiękny, wykonany na kredowym papierze album prezentujący wszystkie parafie i kościoły naszej kaliskiej diecezji. Album kosztuje 70 zł. Zachęcamy bardzo do nabycia zarówno dla siebie jak i na prezent dla innych.

12. Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych. Kalendarze można nadal nabywać w kancelarii par. lub w zakrystii.