1. W miniony piątek o g. 8.00 była Msza św. dla wszystkich szkół naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Z racji rozpoczynających się wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

2. Dziś obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. Dziś swoje imieniny obchodzą: nasz wikariusz ks. Piotr Gąsiorek i nasz „kościelny" Paweł Królak. Pamiętajmy w modlitwie o naszych solenizantach.

3. Dziś organizujemy po raz czwarty w naszej parafii – rodzinny festyn parafialny. Festyn rozpocznie się o g. 15.00 występem zespołu z Centrum Kultury w Błaszkach i jednocześnie o g. 15.00 rozpocznie się tzw. papieski bieg rodzinny dla wszystkich chętnych liczący ok. 1,5 km.długości. Rozpoczęcie biegu będzie na ul. Kościelnej. Program festynu jest wywieszony w gablocie oraz podany jest na naszej internetowej stronie parafialnej. Do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu dziś nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 21.00.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św.

5. Intencja Różańca na lipiec: modlimy się za rolników.

6. Przypominamy, że od 28 lipca do 3 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych tymi wczasorekolekcjami prosimy o szybki kontakt z ks. proboszczem jeszcze tylko w tym tygodniu.

7. W dniach od 9 do 15 sierpnia odbędzie się V Piesza Pielgrzymka z Błaszek na Jasną Górę. Osoby zainteresowane tegorocznym pielgrzymowaniem proszone są o kontakt z księdzem Piotrem.