1. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze, między innymi, reportaż z inauguracji Roku Życia Konsekrowanego w naszej Diecezji i zaproszenie do zajrzenia za bramy klasztorów. Zachęcamy do nabywania. Nadal można nabywać świece wigilijne „Caritas". Cena 6 zł. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy.

4. W środę od rana w naszym kościele będzie tzw. „Jerycho Różańcowe", czyli całodzienna modlitwa różańcowa w int. Ojczyzny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie. Modlitwa ta potrwa do g. 16.00 gdyż na g. 16.00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają łańcuszki z medalikami oraz alby.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja Jezusa Eucharystycznego dla młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. Kan. Jan Ludwiczak, Dyrektor biblioteki Seminarium Duchownego w Kaliszu. Szczegółowy program tych rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i publikowany, jak wszystkie cotygodniowe ogłoszenia parafialne na naszej internetowej stronie parafialnej: www.parafiablaszki.pl . Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

7. Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

8. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości". Podobnie jak to było w latach ubiegłych jeszcze w tym tygodniu, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowe serduszko", przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli.

9. W ostatnim czasie, jako parafia, włączyliśmy się aktywnie w dobroczynną Akcję zebrania zbędnych elektrośmieci, na rzecz pomocy biednym krajom Afryki. W miniony wtorek zgromadzone przedmioty zostały odebrane przez uprawnioną do tego firmę. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, którzy ten sprzęt zużyty oddali, policji za nadzór nad zgromadzonym sprzętem, a Radnym parafialnym, sołtysom i innym ludziom dobrej woli za okazaną pomoc w zebraniu zużytego sprzętu i dostarczeniu go na plac kościelny. Bóg zapłać!

10. Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych. Kalendarze można nadal nabywać w kancelarii par. lub w zakrystii.