1.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

2.Z racji przeżywanego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Natomiast jutro (poniedziałek) o g. 17.00 zapraszam na spotkanie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą poświęcone i rozdawane świece pierwszokomunijne.

3.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

4.W piątek przypada I Piątek miesiąca. Już pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

5.Z racji I soboty miesiąca, w sobotę po Mszy wieczornej będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na luty: „Za chorych i starszych parafian".

6.Taca w przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

7.W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodych mężczyzn pragnących odkryć swoje powołanie. Odbędą się one w dwóch turach:
1) 13 – 15 lutego (gimnazjum) 2) 20 – 22 lutego (szkoła ponadgimnazjalna, studenci). Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej. Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

8.Zakończyliśmy już w naszej parafii tegoroczną wizytę duszpasterską – „kolędę". Celem kolędy jest bezpośrednie spotkanie się kapłanów z wiernymi w ich domach, wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo ludzi i ich domostw. Na kolędzie w tym roku odwiedziliśmy ok. 1700 rodzin. Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy „po kolędzie". Panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia, a paniom domu za kolędowe posiłki. Dziękujemy za Waszą serdeczną życzliwość, której my księża w czasie kolędy doświadczaliśmy w zdecydowanej większości rodzin i za szczere słowa uznania dla naszej kapłańskiej posługi w tej parafii Utarł się zwyczaj, że z okazji odwiedzin kolędowych wierni składają dobrowolne ofiary dla księży oraz na tzw. potrzeby inwestycyjne w parafii. Po odliczeniu części ofiar kolędowych przeznaczonych dla księży, wszystkie ofiary jakie parafianie złożyli na kolędzie będą przeznaczone na wykonane niedawno nowe ogrodzenie przed plebanią. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać". My kapłani nadal będziemy się modlić za swoich parafian i również Was prosimy o modlitwę za swoich duszpasterzy.

9.Informujemy, że wszystkie osoby będące w trudnej sytuacji materialnej pragnące pobierać produkty żywnościowe w Caritas i nie korzystające z tej pomocy w MGOPS proszone są o kontakt z MOPSEM w Błaszkach w celu uzyskania zaświadczenia kwalifikującego do pobierania tych produktów. Zaświadczenia te można następnie składać w ciągu najbliższych dwóch tygodni w kancelarii parafialnej.

10.Na koniec pragniemy poinformować naszych parafian, że Pan Wiesław Krupczyński, błaszkowianin z ul. Kościuszki, aktualnie mieszkający w USA, w stanie Arizona, który reprezentuje Polonię Amerykańską, złożył w minionym tygodniu ofiarę pieniężną w wysokości 5550 zł. na rzecz dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Pieniądze te przekazaliśmy wspólnie z Panem Wiesławem naszym siostrom „Obliczankom", z prośbą aby Siostry za te pieniądze zakupiły i wykonały dla dzieci odpowiednie paczki z produktami żywnościowymi czy chemicznymi lub z odzieżą albo innymi pożytecznymi i potrzebnymi dla dzieci rzeczami. Składamy serdeczne podziękowanie P. Wiesławowi Krupczyńskiemu oraz Polonii Amerykańskiej za ten piękny dar serca, a Siostrom dziękujemy za podjęty trud wykonania z ofiarowanych pieniędzy prezentów dla dzieci naszej parafii. Bóg zapłać!