1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze możemy przeczytać między innymi o dorosłych mężczyznach, którzy zachowują się jak dzieci i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcam do nabywania i czytania.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. W środę Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00. W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

3. Członków wspólnoty Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 oraz na spotkanie po Mszy św.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna dla młodzieży. Zapraszamy!

6. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

7. W wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej", a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale", a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

8. Informujemy, że wszystkie osoby będące w trudnej sytuacji materialnej pragnące pobierać produkty żywnościowe w Caritas i nie korzystające z tej pomocy w MGOPS proszone są o kontakt z MOPSEM w Błaszkach w celu uzyskania zaświadczenia kwalifikującego do pobierania tych produktów. Zaświadczenia te można następnie składać jeszcze w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.

9. Na kolędzie zostawialiśmy w każdym domu widokówki z panoramą wyremontowanych obiektów parafialnych w Błaszkach. Widokówki te są jeszcze do nabycia w kancelarii parafialnej.