1. Dziś kończymy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadził ks. Piotr Kuświk, proboszcz parafii Wielowieś Klasztorna. Księdzu rekolekcjoniście składamy serdeczne podziękowanie za rekolekcyjna posługę, a wszystkim za uczestnictwo w rekolekcjach. Prosimy nadal o modlitwę za ks. rekolekcjonistę i za wszystkich parafian.

2. Młodzież, która udaje się w lipcu na Światowe Dni Młodzieży serdecznie dziękuje za złożone ofiary za sianko i bombki. Zebrano 2880zł. Koszt zakupu bombek wyniósł 1000zł.

3. Dziś rozprowadzamy nowy, świąteczny numer „Opiekuna" oraz nowy, piękny, na kolorowym papierze album wydany w naszej diecezji przez fotografa papieskiego o trzech ostatnich papieżach i z ich nauczaniem na temat rodziny. Zachęcamy wszystkich do nabywania „Opiekuna" i albumu, który kosztuje 40 zł., dla siebie i dla innych na prezent.

4. Na stolikach pod chórem zaś wyłożone jest nowy numer „Kuriera Błaszkowskiego i archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem", o związkach niesakramentalnych. Można brać gratis!

5. Roraty od poniedziałku do środy o g. 18.00.

6. Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe naszej Rady Parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich Radnych.

7. Spotkanie opłatkowe zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 16:00.

8. W czwartek będzie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz", a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie napełniajmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Wcielonego Słowa złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje. Nie sprowadzajmy świąt Bożego Narodzenia do roli święta bezużytecznej rozrzutności, ale zadbajmy o ducha autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności.

9. 24 grudnia o godz. 23:10 zapraszamy na wspólne kolędowanie przed Pasterką, które poprowadzi zespół Mocni Głosem, następnie zagra Orkiestra z Błaszek, a w czasie Pasterki będzie śpiewał chór Harfa.

10. Pasterka, jak zwykle, o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę (dlatego w najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. jak zwykle o g. 18.00 tylko o g. 17.00).

11. W I i II Święto oraz w niedzielę 27 grudnia po Mszy świętej o godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne kolędowanie i spotkanie przy żłóbku.

12. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła.