1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez ks. Łukasza Smug z parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu będą trwały do środy włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne codziennie o g. 7.00, 16.00 lub 18.00. Młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy codziennie na g. 9.00, młodzież gimnazjalną na g. 10.30, a dzieci z podstawówek i przedszkoli na g. 12.00. W poniedziałek i we wtorek o g. 9.00, 10.30 i 12.00 nie będzie Mszy św. tylko będą spotkanie ewangelizacyjne. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich - w środę o g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziane są również dwie nauki stanowe: dla małżeństw w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00 i dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o g. 18.00. W poniedziałek i we wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św. W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji parafialnych jest wywieszony w gablocie i jest do wglądu dla wszystkich zainteresowanych. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji i zapraszam do gorliwego uczestnictwa.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Bardzo dużo wartościowych artykułów. Zachęcam do nabywania i czytania. Nadal też rozprowadzamy książkę pt. „Wszystko o Wielkanocy". Koszt książki wynosi 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

3. W czwartek – 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zaraz po Mszy rannej o g. 7.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przez cały dzień, aż do Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość i tę miłość pogłębiać, dziękować za łaski, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Prosimy, aby od g. 8.00 do g. 12.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 12.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od g. 15.00 do g. 18.00 mieszkańcy Błaszek. Szczegółowy wykaz poszczególnych wiosek i ulic z proponowaną godziną adoracji jest zamieszczony w gablocie i na internetowej stronie parafialnej. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Oczywiście wszyscy chętni mogą uczestniczyć w tej Adoracji w dowolnie przez siebie wybranym czasie do czego serdecznie zapraszam.
W czwartek o g. 19.00 – jak co tydzień - będzie godzinna adoracja Jezusa Eucharystycznego prowadzona przez księdza.

4. W piątek 18 lutego 2016 roku: o godz. 19:00 odbędzie się Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela oraz możliwość uczczenia relikwii św. Chrbela. Zapraszamy.

5. Z naszego dekanatu na Światowe Dni Młodzieży udaje się grupa pond 40 osób. Po mszy św. młodzież wraz z ks. Marcinem będzie rozprowadzać pięknie wykonane palemki na Niedzielę Palmową – koszt takiej cegiełki to 7zł lub 10zł. Będzie to okazja aby wesprzeć naszą młodzież która udaje się na spotkanie z papieżem oraz idzie w tym roku na pieszą pielgrzymkę z grupą Różaną. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzać chlebki do koszyczka wielkanocnego.

6. Pragniemy poinformować, że Komitet społeczny przy Przedszkolu w Błaszkach prowadzi zbiórkę pieniężną dla małej Zosi Glapińskiej z Borysławic chorej na nowotwór. Dziś i w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. osoby z Komitetu będą przeprowadzać tę zbiórkę na placu kościelnym. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie parafialnej.

7. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże. Ten znak na nam pomóc lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W przyszłą niedzielę Męki Pańskiej, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni gałązki palmowe, które zostaną uroczyście poświęcone.

8. Na stolikach pod chórem wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem" poświęcone tematowi cierpienia. Można je brać ze sobą.