1.    Tydzień temu Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrali na ten cel 2.386 zł.  W sumie na koncie bankowym na tynkowanie kościoła mamy 126.800 zł. Jesteśmy aktualnie na etapie wyboru firmy budowlanej, która podejmie się wykonania elewacji na naszym kościele.

2.    Dziś (niedziela) na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

3.    Dziś nadal  rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o rekolekcjach wielkopostnych z Maryją w 100-lecie objawień w Fatimie i o kobietach z naszej diecezji. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

4.    W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

5.    W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

6.    W przyszłą niedzielę – jak co roku – będzie po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

7.    Wczoraj (sobota) zakończył się w Polsce 50-ty tydzień modlitw o trzeźwość w naszym narodzie. Z tej racji informujemy, że w Błaszkach funkcjonuje grupa AA (czyli anonimowi alkoholicy) i grupa AL-ANON (czyli wspólnota krewnych i przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu). Pod chórem wyłożone są ulotki na temat funkcjonowania tych grup w Błaszkach. Szczegóły na ulotkach. Osoby zainteresowane tą problematyką zachęcamy do zapoznania się i wzięcia tych ulotek ze sobą.