1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na Misje. Zebraliśmy na ten cel 1110 zł. Bóg zapłać !

2. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp.  Aleksander Bereśniewicz w 1892 r.  Dziękujmy Dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.

3. Dziś  po Mszach św. będzie przeprowadzona, jak co miesiąc,  przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz renowacji naszego kościoła. Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

4. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze wiele ciekawych artykułów. Nadal też  rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”.  Książka ma 100 stron i jest ilustrowana na kolorowym papierze.  Traktuje o Eucharystii. Koszt książki  wynosi 8 zł. Zachęcamy do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

5. Dzisiaj poświęcimy opłatek, którym będziemy się łamać podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Za tydzień podamy porządek odwiedzin pana Organisty z opłatkiem.

6. Jutro ( poniedziałek ) o g. 19.00 zapraszamy na jesienne spotkanie Rady Parafialnej wszystkich Radnych.

7. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00  i o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś w środę o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych – jak co roku - na wspólny Różaniec na cmentarzu. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w dniu 1 listopada w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u  kleryka na cmentarzu.

8. W tym roku, tak jak w latach ubiegłych,  będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta na remont kaplicy cmentarnej. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami w środę (1 XI) w godz. od 8.00 – 16.00 w trzech miejscach-  przy bramach cmentarza. Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na kontynuację renowacji naszej świątyni parafialnej. Liczymy, jak co roku,  na zrozumienie i ofiarność wszystkich, zarówno naszych parafian jak i innych ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. W czwartek – Dzień Zaduszny,  na cmentarzu będzie  Msza św. o g. 12.00, a o g. 19.00, zamiast cotygodniowej adoracji eucharystycznej będzie też na cmentarzu, podobnie jak w środę,  modlitwa różańcowa. Zapraszamy!

10. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 16.00  i 18.00. Spowiedź pierwszo- piątkowa pół godziny przed Mszami św.

11. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje kolejne spotkanie, bezpośrednio po tej Mszy św.

13. Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w intencji zmarłych. Termin wyjazdu – 4 listopada (sobota) o godz. 6.30. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik i Teresa Szczepańska.

14. Dziś w naszej parafii odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Wychodząc z kościoła będzie można usiąść przy jednym z trzech stolików i złożyć podpis do czego wszystkich bardzo zapraszamy.