1. Dziś obchodzimy IX Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Jest to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Zachęcamy także do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Stowarzyszenie to może pomagać chrześcijanom na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza w Iraku,  którzy wciąż cierpią prześladowanie od Islamistów. Bóg zapłać za złożone dziś na ten cel ofiary.|
Potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie można również wspierać wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

2. Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  W numerze polecamy artykuły nawiązujące do Święta Niepodległości. Są wspomniane postaci: Józefa Piłsudskiego z racji 150 rocznicy jego urodzin oraz gen. Józefa Hallera i jego Błękitnej Armii. Nadal też  rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”. Koszt książki 8 zł. Zachęcamy do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

3. W środę od rannej Mszy św. aż do wieczornej będzie w naszym kościele tzw. Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

5. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie oraz z modlitwami do św. Charbela. 

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie bezpośrednio po tej Mszy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami i chrzestnymi. Będzie to spotkanie bardzo ważne dlatego prosimy wszystkich o obecność.

7. Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w dniach 24-26 listopada rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej: maturzystów, studentów i pracujących. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy u księży.

8. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.

9. Na naszym cmentarzu z roku na rok mamy coraz większy problem z dużą ilością śmieci. Ktoś powiedział, że „nasze groby obficie zastawiane są całymi rzędami wielgachnych zniczy coraz bardziej przypominających statki  kosmiczne oraz mnogością sztucznych kwiatów i wyglądają jak wystawki z hurtowni wyrobów z tworzyw sztucznych. Osoby kochające swoich bliskich zmarłych prześcigają się w udowadnianiu, kto przywlókł na cmentarz okazalszy wiecheć i czyj znicz będzie większy”.
W związku z powyższym prosimy usilnie wszystkich korzystających z naszego cmentarza aby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze z grobów swoich bliskich. Pomoże nam to szybciej uporać się z dużą ilością śmieci i łatwiej zadbać o porządek na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

10. W nadchodzącym tygodniu Pan organista będzie odwiedzał  parafian  z opłatkiem i kalendarzami w następujących miejscowościach:

PONIEDZIAŁEK   -  ( od godz. 10:00 )  -  SMASZKÓW I KOSTRZEWICE

WTOREK  - ( od godz. 14:00 ) - MACISZEWICE

ŚRODA  -  ( od godz. 12:00 ) -  ZAWADY

CZWARTEK - ( od godz. 9:00 ) –GZIKÓW I BUKOWINA

PIĄTEK  I  SOBOTA -  CHRZANOWICE, WILCZKOWICE I ŻELISŁAW