1. W minioną niedzielę  obchodziliśmy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. była zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.  Zebraliśmy na ten cel  1.200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie bezpośrednio po tej Mszy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami i chrzestnymi. Będzie to spotkanie bardzo ważne dlatego prosimy wszystkich o obecność.

3. Dziś  rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna”.  W numerze polecamy reportaż o nowo otwartej Pustelni w naszej Diecezji oraz artykuł: „Komu przeszkadza Irena Sendler?, która uratowała ponad 2000 dzieci żydowskich z warszawskiego getta. Do „Opiekuna” dołączona jest też płyta DVD o Parafii Cudu Eucharystycznego w naszej Diecezji. Nadal też  rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”. Koszt książki 8 zł. Zachęcamy do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

4. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

6. Ojciec święty Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, który potrwa od 3 grudnia 2017 r. do 6 stycznia  2019 r. W najbliższy czwartek – 23 listopada rozpocznie się we wszystkich parafiach naszej diecezji modlitewna Nowenna  przed rozpoczęciem Roku Świętego Józefa. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Chrystusa Króla, a w sobotę 2 grudnia o g. 11.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie sprawowana pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce uroczysta Msza św. otwierająca rok jubileuszowy.  

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, jak co miesiąc,  zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Prosimy o zrozumienie i wsparcie. 

8. Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w dniach 24-26 listopada rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej: maturzystów, studentów i pracujących. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy u księży.

9. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.

10. W nadchodzącym tygodniu Pan organista będzie odwiedzał  parafian  z opłatkiem i kalendarzami w następujących miejscowościach:

 

PONIEDZIAŁEK   -  ( od godz. 10:00 )  -  WÓJCICE I BORYSŁAWICE

WTOREK  - ( od godz. 14:00 ) – UL. PUŁASKIEGO I OGRODOWA

ŚRODA  -  ( od godz. 10:00 ) -  BROŃCZYN

CZWARTEK - ( od godz. 12:00 ) –BRZOZOWIEC

PIĄTEK  - (od godz. 14:00) – UL. SIERADZKA

SOBOTA – (od godz. 9:00) – BORYSŁAWICE (OSIEDLE)