OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ 5.10.08 R.

W środę o 19.00, na salce koło wikariuszy, kolejne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja . Ogłaszamy nabór nowych członków do tego Koła. Jeżeli ktoś z pań lub panów, niezależnie od wieku, chciałby zasilić szeregi Koła Przyjaciół Radia Maryja w Błaszkach to serdecznie zapraszamy na to spotkanie w środę o g. 19.00.

Mamy w naszym kościele nową figurę Matki Bożej Fatimskiej, którą osobiście przywiozłem z samej Fatimy. Odtąd w pierwsze soboty miesiąca po Mszy wieczornej będziemy prowadzić nabożeństwa pierwszosobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które będą się kończyć procesją ze świecami wokół kościoła. W pierwsze niedziele miesiąca będziemy w ogłoszeniach parafialnych podawać Intencję Różańcową dla Członków Żywego Różańca w naszej parafii i wszystkich chętnych. W tym miesiącu proszę wszystkich o modlitwę w int. naszej parafii – o przemianę duchową wszystkich parafian.

Informuję także, że codziennie po Mszy św. przed Obrazem Jezusa Miłosiernego jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy więc do włączenia się w tę modlitwę, zaraz po Mszy św.  coraz większą ilość wiernych.

W czwartek o 19.30 kolejne spotkanie młodzieży na katechezie przedmałżeńskiej.

W piątek o 20.00 zapraszam wszystkich chętnych na kolejną Adorację Jezusa Eucharystycznego.

W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów.

Pani Mirosława Balcerowiak z Fundacji „Promyczek Słońca”, która na początku września zbierała przed naszym kościołem ofiary na chore dzieci informuje, że zebrała wówczas kwotę 1130 zł. W jej imieniu i swoim serdecznie dziękuję Wam za złożoną ofiarę

Dziś rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia w Kościele. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Diecezji a po Mszy św. będzie zapowiadana już wcześniej zbiórka na rzecz pomocy materialnej Ukrainie, Gruzji i Osetii, które ucierpiały przez żywioły i wojnę. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać tzw. Dzień Papieski. Będzie czytane słowo Biskupów polskich w 30 rocznicę wyboru Jana Pawła II., a po Mszach św. będzie, jak co roku, zbiórka na papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Natomiast o g. 21.00 będzie Apel papieski w kościele i modlitwa przy krzyżu Pokolenia Jana Pawła II – zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej. Dla dzieci modlitwa różańcowa w naszym kościele codziennie – oprócz sobót - o g. 17.00, a dla dorosłych codziennie po Mszy św. o g. 18.00.  W niedziele krótka modlitwa różańcowa będzie po Mszy św. o 12.00

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.

Zachęcamy, jak co roku, do zamawiania wypominków rocznych i jednorazowych za zmarłych. Wypominki te można zamawiać już od jutra w kancelarii parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

1/ Wieruszewski Marcin, kaw. zam. Lubanów, par. tut. i Patyna Aneta, panna, zam. Bukowina, par. tut. – zap. II.

2/ Szymański Hubert, kaw. zam. Błaszki – Sportowa 1/14 i Anna Dopieralska, zam. Suliszewice 69 – zap. I.

3/ Woliński Marcin, cywilnie związany, zam. Marianów, par. Rajsko i Bilska Karolina, cywilnie związana, zam. Kołdów, par. tut. – zap. I.