1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze ciekawy artykuł o potężnej figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie i o dalszym królowaniu Chrystusa w naszej ojczyźnie. Zachęcamy do nabywania i czytania.
2. Od dziś, jak co roku, można też nabywać świece wigilijne „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł. Zachęcamy do nabywania.

3. Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, comiesięczna zbiórka na rzecz ostatecznego sfinansowania tynkowania naszego kościoła. Ostatecznie na dzień 24 listopada 2018 r. na rzecz remontów kościoła, po przekazaniu na ten cel pieniędzy z dzierżawy ziemi parafialnej, dysponujemy kwotą 511.756 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) kosztuje ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 18.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

4. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i apeluje do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa Królem całego naszego życia. Cieszymy się bardzo, że dziś na Mszy św. o g. 12.00 kolejni uczniowie ze szkół podstawowych naszej parafii zostaną przyjęciu w sposób uroczysty na członków, a inni na kandydatów Eucharystycznego Ruchu Młodych naszej Parafii. Ruch ten zaczął u nas istnieć jesienią 2008 r. Członkowie Ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania z S. Michaelą, przełożoną Sióstr Obliczanek w Błaszkach, która zgodziła się wziąć odpowiedzialność za ten ruch w naszej parafii. Bardzo dziękujemy i Siostrze Michaeli i członkom ERM za piękny trud systematycznego poznawania Jezusa Eucharystycznego, zbliżania się do Niego i świadczenia o Jego miłości innym. Zachęcamy inne dzieci szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji, jaką jest ERM.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

6. W sobotę będzie pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na grudzień: „Za duchowieństwo i wiernych naszej Diecezji i naszej Parafii”

7. W nadchodzącym tygodniu Pan organista będzie odwiedzał parafian z opłatkiem i kalendarzami w następujących miejscowościach: WTOREK ( od godz. 13:00 ) KOCIOŁKI , LUBANÓW
ŚRODA ( od godz. 14:00 ) PLAC NIEPODLEGŁOŚCI
CZWARTEK ( od godz. 13:00 ) ul. KOŚCIUSZKI
PIĄTEK ( od godz. 13:00 ) PLAC SULWIŃSKIEGO
SOBOTA ( od godz. 9:00 ) ul. KRÓTKA, POLNA, MŁYŃSKA, PROJEKTOWANA, SPACEROWA, SZKOLNA i KOŚCIELNA

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny.

9. Informujemy, że w najbliższy piątek (30 XI 18 r.) o g. 18.00, na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Błaszkach odbędzie się koncert patriotyczno-charytatywny, w czasie którego nadal będzie można wesprzeć finansowo Rodzinę Państwa Jaszczyńskich, mieszkających w Woleniu – poszkodowanych w ostatnim czasie przez pożar. Zapraszamy!