1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuł „Między huczną filantropią a chrześcijańskim miłosierdziem” przypominający nam, czym różni się chrześcijańskie miłosierdzie i pomoc ubogim od krzykliwej filantropii. Zachęcamy do nabywania!
    2. W dzisiejszą  niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz dalszej renowacji naszego kościoła.  Będą też rozdawane stosowne „cegiełki”. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

    3. W środę  zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

    4. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Już pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do spowiedzi zwłaszcza dzieci.

    5. W sobotę przypada  święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św.: g. 7.00, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie w tym dniu błogosławienie świec. Ci, którzy będą uczestniczyć we Mszy św. o g. 18.00 nie będą mieć obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę bo to już będzie, jak zwykle, Msza niedzielna. Z racji przeżywanego 2 lutego - Światowego Dnia Życia Konsekrowanego - w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie.

    6. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowe osoby chore do takich odwiedzin.

    7. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych. Int. Różańca na luty: „Za chorych i starszych parafian”.

    8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane świece, a po spotkaniu będzie  pobierana od dzieci miara do uszycia alb pierwszokomunijnych.

    9. W tym tygodniu planujemy zakończenie „kolędowania” w naszej parafii.  Porządek kolędowania będzie następujący:

Poniedziałek od g. 9.000 – Brzozowiec (2 ks.)                                                                                                                                                                                                                                          
Wtorek od g. 9.00 – Żelisław Pietrasy (1 ks.), a od g. 15.00 –  ul. Przemysłowa „4” (2 ks.)
Środa od 15.00- ul. Kaliska (2 ks.)
Czwartek  od g. 15.00 –   Pl.  Sulwińskiego (2 ks.)                                                                                                                    


    10. Przypominamy, że do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

    11. Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w lutym specjalne rekolekcje:                                                                          I tura: od 8 – 10 lutego, dla dzieci i młodzieży.                                                                                                                                                II tura: od 15 – 17 lutego, dla maturzystów i starszych.                                     Bliższe informacje o rekolekcjach można uzyskać u swoich księży.