W ubiegłym tygodniu pojawił się nowy sponsor na rzecz naszych przykościelnych remontów. Anonimowy sponsor z Błaszek złożył na ten cel kwotę 15.000 zł. W sumie więc do dnia 29 czerwca 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów pozyskaliśmy kwotę 83.811 zł. Dziś Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz remontów przykościelnych. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.
Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania!

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi w piątek, już od g. 17.00. W sobotę po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na lipiec: „Za rolników naszej parafii”.

Nasza parafia już niejednokrotnie organizowała zbiórkę pieniężna na rzecz pomocy ludziom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, a zwłaszcza na rzecz osób chorych, których czeka kosztowne leczenie. W przyszłą niedzielę – 7 lipca nasza parafia ponownie zorganizuje taką zbiórkę, tym razem na leczenie młodego Piotra Królaka z Błaszek, który w wyniku powikłań po zapaleniu płuc funkcjonuje z rurką tracheotomijną, przez co nie jest w stanie głośno mówić. Nadzieją dla chorego Piotra jest operacja rekonstrukcji tchawicy. Niestety taka operacja to bardzo wysoki koszt – 140.000 zł. Dlatego rozumiejąc trudną sytuację chcemy wspólnie wspomóc Piotra w jego chorobie i późniejszej rehabilitacji. Zbiórkę po każdej Mszy św. przeprowadzi Rodzina i znajomi chorego Piotra.  Wraz z nimi prosimy o wsparcie. Liczy się każdy grosz.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje i zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 14 lipca br. Wyjazd o g. 6.00 przy kościele. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik oraz Jadwiga Żubrowska.
W dniach od 9 do 15 sierpnia nasza parafia organizuje po raz X pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do udziału. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej lub u ks. Mariusza.

Od 24 kwietnia do 4 maja przyszłego roku nasza parafia organizuje 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Koszt pielgrzymki 1.300 zł. Zapisało się już ponad 20 osób. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce! Zapisy u ks. Proboszcza.

Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 18 sierpnia odpust ku czci św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Kwasków.

Dekretem Biskupa Ordynariusza z dniem 30 czerwca br. zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Marcin Szymczak i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej na stanowisku wikariusza w parafii p.w. Św. Antoniego w Ostrowie Wlkp. Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Marcina – przychodzi pracować ks. Łukasz Rau. Ks. Marcin Szymczak pracował jako wikariusz w Błaszkach 4 lata - za ten czas pracy u nas dziękujemy i życzymy owocnej pracy na nowej placówce, a ks. Łukaszowi Rau życzymy szybkiego zaklimatyzowania się i dobrej pracy w naszej parafii. Zmiany są również u naszych Sióstr „Obliczanek”. Odchodzi z Błaszek S. Ola po 13 latach i S. Terezja po 12 latach posługi, a na ich miejsce przychodzą 2 nowe Siostry. Siostrom również dziękujemy za ich posługę w Błaszkach i życzymy wielu łasko Bożych na nowych placówkach. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę zarówno w intencji ks. Marcina Szymczaka jak i ks. Łukasza Rau oraz w intencji Sióstr, które od nas odchodzą i tych Sióstr, które przyjdą posługiwać do Błaszek. Pod Twoją obronę...