Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną zbiórkę na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. W minionym tygodniu Helenka, Zuzia i Mateusz Burdelakowie z Kostrzewic złożyli ofiarę w wysokości 1.000 zł., a anonimowy ofiarodawca z Żelisławia wpłacił na ten cel 500 zł. Na dzień 28.09.2019 r. więc na rzecz wspomnianych prac remontowych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 108.072 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 117.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

Pojutrze (wtorek) rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dorosłych dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

W piątek będzie I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną zacznie się już o g. 17.00 Zapraszamy!

W sobotę będzie I sobota miesiąca. Od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem zaś po Mszy św. o g. 18.00 będzie nabożeństwo I-sobotnie, na które zapraszamy czcicieli NMP, a zwłaszcza członków Żywego Różańca naszej Parafii przypominając, że wtedy jest również wymiana tajemnic różańcowych. Intencja różańca na październik: „za misjonarzy i w int. misji Kościoła”.

Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

Trzy lata temu nasza parafia podpisała umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na rzecz nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących w parafii, w ramach tzw. Programu FEAD. Kolejny etap realizacji tego programu będzie obejmował pomoc żywnościową w okresie od listopada 2019 do czerwca 2020. Pomoc tę mogą otrzymywać tylko osoby z terenu naszej parafii, zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami kryterium dochodowego. Stosowne skierowania tym właśnie osobom wydaje GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcący ją otrzymywać, teraz znów, w ciągu 1 miesiąca, czyli do końca października br., udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

Przypominamy, że w dniach od 26 kwietnia do 4 maja przyszłego roku nasza parafia organizuje 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Zapisało się już ponad 40 osób. Jest jeszcze ok. 10 miejsc wolnych. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce! Zapisy u ks. Proboszcza. Prosimy również aby osoby już zapisane na tę pielgrzymkę zgłosiły się w tym tygodniu do kancelarii parafialnej aby uzupełnić brakujące dane i wpłacić wymaganą zaliczkę.

 


Dziś (Niedziela – 29.9) swoje imieniny obchodzi S. Michaela – przełożona Błaszkowskich Sióstr „Obliczanek”. Naszej Solenizantce życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej, pokoju, zdrowia oraz ochrony św. Michała Archanioła przed wszelkim złem. Modlimy się również o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr „Obliczanek”.