W ubiegłą niedzielę po Mszach św. odbyła się zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 1405 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze artykuły: „Świat potrzebuje kobiecego serca”, „Maryja w samolocie Stalina” i wiele innych. Rozprowadzamy też nadal książkę: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania!

We wtorek – 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez cały dzień będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość, dziękować za łaski, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Proszę, aby od g. 7.30 do g. 12.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 12.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od g. 15.00 do g. 18.00 mieszkańcy Błaszek. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Szczegółowy program znajduje się w gablocie parafialnej i na internetowej stronie parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Z uwagi na panującą w naszym kraju epidemię zarówno dziś jak i w przyszłą niedzielę będzie sprawowana dodatkowa Msza św. błagalna o g. 15.00. Zapraszamy!

Ze względu na zaistniałą sytuację zagrożenia koronowirusem nie ma dziś zapowiadanego tydzień temu wystąpienia Sióstr Obliczanek z racji rozpoczętego już jubileuszu 100 -lecia posługi naszych sióstr Obliczanek w Błaszkach. Spotkanie z Siostrami nastąpi w innym terminie. Natomiast dziś, w sobotę 14 marca po wieczornej Mszy św., zapraszamy na adorację eucharystyczną poprowadzoną przez Siostry.

Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r....... oraz Komunikat Biskupa Kaliskiego.